Almanya’da umre heyecanı başlıyor

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından Paskalya tatili dolayısıyla düzenlenen 2019 Yılı Umre Organizasyonu'nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerini yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Almanya’da umre heyecanı başlıyor

Köln DİTİB Genel Merkez’de gerçekleştirilen toplantıya; DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2019 Umre Organizasyonu Koordinatörü Celil Mahir Dindar, DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, kafile başkanları, grup görevlileri ve merkez görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmalarıyla devam eden programda DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, umre ibadetinin önemine yönelik bilgiler verdi ve umrecilere yönelik nasıl daha iyi hizmet verebilecekleri konusunda istişarede bulundu.

Türkmen, "Hayırlı ve bir o kadar da meşakkatli yolculuğu çıkıyorsunuz. Allah sizlere hayırlı yolculuklar nasip eylesin. Her umrecimizin duasını almak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Bu yolculuğun bilincinde her bir umrecimizin gönlünü hoş etmeye çalışacağız. Allah rızası için el birliği, gönül birliği ile güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Allah umreyi sizlere kolaylaştırsın, umrenizi kabul eylesin." dedi.

2019 Umre Organizasyonu Koordinatörü Celil Mahir Dindar ile DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir ise havalimanı intikalleri, Mekke ve Medine'deki irtibat bürolarında verilen hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi.

13 Nisan'da Almanya'dan kutsal topraklara hareket edecek umrecilerin, 28 Nisan tarihinde geri döneceği belirtildi.

Ercüment Aydın / Köln

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor