Ramazan bilinci vermek için sınıflar süslendi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Eğitim Merkezi‘nde öğrencilere ramazan bilincini aktarabilmek için sınıflar süslendi.

Ramazan bilinci vermek için sınıflar süslendi

Haftasonu ders gören öğrencilerin yardımlarıyla DİTİB Eğitim Merkezi, Ramazının manevi iklimine hazırlandı.

"Çocuklarımızın, Ramazanın manevi atmosferini hissetmelerini istiyoruz"
Ramazan ayında görsel bir ortam oluşturmak istediklerini ifade eden Din Görevlisi Naci Şengün, „Ramazan ayı geliyor ve eğitim merkezimizin girişinde öğrencilerimizin görebilecekleri geçiş güzergahında din görevlisi arkadaşlarımızla ramazan süslemesi yaptık. Amacımız çocuklarımızın ramazanın ruhunu sadece ifadelerimizle değil, yaptıklarımızla, süslemelerimizle maneviyatı hissettirmek ve Ramazan Kültürümüzü canlandırmaktır. Karagöz - Hacıvat, Ramazan Davulcusu, maniler ve mahyalarımız bir kültür zenginliğimizdir. Ve çocuklarımız bunları unutmamalıdır. “ dedi.

"Ramazanı ayını öğrencilemize hissettirmeye çalışıyoruz"
Bazı özel günlerde, aylar öncesinden görsel süslemelere başlandığını, bunu da çocukların gördüğünü dile getiren din görevlisi Merve Şengün ise, Bayram ve Ramazanı çocukların hissetmelerindeki öneme vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Ramazan’ın maneviyatını biz de bir nebze olsun yaşatmak istiyoruz. O sevinci çocuklarımıza verebilirsek, hissettirebilirsek ne mutlu. O sebeple değişik dekorasyonlarla süsleme yapıyoruz, balonlar asıyoruz, yani Ramazanı en güzel şekilde, en manalı şekilde, öğrencilerimize hissettirmeye çaba gösteriyoruz.“

Ramazan ayının arefesinde DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, sınıfları gezerek öğrencilerin ramazan aylarını tebrik etti.

Ercüment Aydın / Köln

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlere yönelik güzel ve akıcı konuşma kursu
Gençlere yönelik güzel ve akıcı konuşma kursu
DİTİB Genel Sekreteri Atasoy, basın mensuplarıyla bir araya geldi
DİTİB Genel Sekreteri Atasoy, basın mensuplarıyla bir araya geldi