DİTİB’in gönül elçilerinden Arakanlı yetimlere bayram hediyesi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbilirliği ile “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Arakan’a giden gönül elçileri, yetimhanede eğitim gören öğrencilere bayram hediyesi verdiler.

DİTİB’in gönül elçilerinden Arakanlı yetimlere bayram hediyesi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız, Stuttgart bölgesi DİTİB din görevlisi Muhammed Emin Aslan, Nürnberg - Roth DİTİB Camii üyesi Cengiz İler, Arakan/Lat-Thamar Yatim School yetimhanesini ziyaret etti.
90 öğrenciye ev sahipliği yapan yetimhaneyi ziyaret eden DİTİB ekibi, eğitim gören yetim bütün öğrencilere kırtasiye malzemelerinden oluşan bir eğitim seti hediye ettiler. Ekip ayrıca yetimhanenin tamir ihtiyaçları karşılamak ve yetim öğrencilere verilmek üzere Almanya’dan kardeşlerinin emanetlerini takdim etti.
Gönüllü ekibin sorumlusu ve DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız, Türkiye Diyanet Vakfı‘nın "Hediyem Kur'an Olsun" projesi kapsamında bastırılan İngilizce mealli Kur'an-ı Kerim'i yetimhanenin müdürü Muhammed Issa’a takdim etti.  
Geçen yıl organizasyon kapsamında yetimhaneyi ziyaret ettiklerini ifade eden Yıldız, “Bu yıl da kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım, ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soralım dedik. Hem kendilerini ziyaret ettik hem de hayırseverlerimizin bizlere emanet ettiği kurban hisselerini kendilerine ulaştırdık“ dedi.
Ayrıca yetimhanede eğitim gören öğrencilere okul eşyaları içeren DİTİB hediye çantası da dağıttıklarını aktaran Yılmaz Yıldız, şunları söyledi: “Yetimhanede kalan öğrenciler her yıl bizleri içten bir sevgiyle, hasretle karşılıyorlar. Duygulanmamak elde değil. Bu hissiyatı duyguları içten hissediyoruz. Bu çocuklarımız insanlığa emanettir. Mazlumların, yetimlerin, yoksulların umudu Türkiye Diyanet Vakfı, dünyanın neresinde olursa olsun yardım elini uzatıyor."
Okul müdürü Issa, DİTİB ekibinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor