‘Toprağa fidan, insana can’ projesi

Türkiye’de düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” projesine destek olmak amacıyla Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) tarafından “Toprağa fidan, insana can” kampanyası başlatıldı.

‘Toprağa fidan, insana can’ projesi

Almanya’nın Köln kentinde bulunan UID Genel Merkezi bahçesine sembolik olarak dikilen 3 fidanla başlatılan projeyle Avrupa’dan Türkiye’ye uzanan ilk aşamada yaklaşık 3 dönümlük araziye orman alanı oluşturulması hedefleniyor.

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, yaptığı açıklamada, toplumsal ve siyasal gelişmelerin yanında çevresel gelişmelere de hassasiyet gösterdiklerini vurgulayarak, “Projemizi önceden planlamıştık ancak Türkiye’deki projeyle yakın zamana denk gelmesi bizi daha çok mutlu etti. Bu projeyle Edirne civarında UID Hatıra Ormanı olacak. Bu ormandan sonra yapılan bağış miktarı kadar, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde de hatıra ormanları gerçekleştirmek istiyoruz. Avrupa başta olmak üzere yurt dışında 6 milyona yakın vatandaşımız var, onların her birinin dikili ağacı olmasını arzu ediyoruz. Buradan kampanyamıza destek vermeleri için yurt dışındaki iş adamlarımıza da çağrıda bulunuyoruz.” diye konuştu.

Bilgi, Türk Kızılay iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, bağışlanan her 25 fidanlık meblağ karşılığında vatandaşlara isimlerinin yazılı olduğu sertifikanın tanzim edileceğini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor