Hamm Alevi Kültür Birliğinde koruyucu aile bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Hamm Alevi Kültür Birliğinde koruyucu aile bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, Türkiye’nin Essen Başkonsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği ile ortaklaşa Hamm Alevi Kültür Birliğinde koruyucu aile bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya ilgili aileler ve Hamm Bölgesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) cami derneklerinin temsilcileri de destek vermek için katıldı.

Programın açılışını Hamm Alevi Kültür Birliği adına dernek başkanı Vahdettin Taş yaptı. Taş, bu konunun derneklerinde ele alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Essen Başkonsolosuna teşekkür etti.

Programın selamlama konuşmasını Essen Başkonsolosu Şener Cebeci yaptı. Cebeci, velayeti alınan Türk çocuklarının sorunlarının devletimiz için çok önemli bir konu olduğunu dile getirdi. Sorunun üç ayağı olduğunu ifade eden Cebeci, birincisinin resmi boyut olduğunu, bunun Aile Ataşeliklerinin açılmasıyla devletin yerine getirdiğini, ikincisinin sivil toplum kuruluşları olduğunu, sivil toplum kuruluşlarının topluma uzanan kanallar olduğunu, devlet ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği yapması gerektiği, üçüncü olarak vatandaşlarımızın konuya duyarlılık gösterip sorunlarımızın çözümüne katkı sağlayabileceğini dile getirdi.

Programa bir koruyucu aile belgeseli izletilerek başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı ise yaptığı konuşmada koruyucu aile olmanın önemine dikkat çekti. Yaşadığımız toplumda çocukların önemli bir risk altında olduğunu, dolayısıyla koruma altına alınan çocuk sayısının oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Mazı, her cemiyetin kendi bünyesinde mutlaka bir koruyucu aile gündemine sahip olması gerektiğini vurguladı.

Aile Ataşeliğinin pedagoglarından Sabri Aydın Almanya’da koruyucu aile olmanın yollarını slaytlar eşliğinde anlattı. Aydın, koruyucu aile olmanın zor bir süreç olmadığını, aranan en önemli üç şartın, bağımsız bir maddi gelirin olması, evin yeteri derecede büyük olması ve ebeveynlerden birisinin Almanca bilmesi olduğunu vurguladı. Bu şartların bugün yerinde olmaması durumunda gelecekte bu şartların yerine gelebileceğini hatırlatan Aydın, koruyucu aile olmak isteyen aileleri sürecin başından sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

Sunumdan sonra Berlin Belediyesinin göçmen kökenli aileleri koruyucu aile olmaya teşvik eden kampanyasının bir videosu izletildi.

Dinleyicilerin soruları cevaplandıktan sonra programın son bölümünde iki koruyucu aile söz aldı ve tecrübelerini paylaştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli