Hacı Bayram Camii’nde Siyer-i Nebi maketlerle sergilendi

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle camiye devam eden öğrencilere, siyer konusu maketlerle anlatıldı.

Hacı Bayram Camii’nde Siyer-i Nebi maketlerle sergilendi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg – Meiderich Hacı Bayram Camii öğrencileri, siyer derslerinde öğrendikleri bilgileri zihinlerde daha iyi tutabilme amacıyla yaptıkları maketlerle ’Peygamber Efendimizin Hayatı’nı sergiledi.

Hacı Bayram Camii İkra sınıfı peygamber sevdalısı 11-13 yaş grubu öğrencileri tarafından  hazırlanan Siyer-i Nebi Sergisi veliler ve cemaate tarafından büyük ilgi gördü.

Bayan Din Görevlisi Havva Öztürk,’Peygamber Efendimizin Hayatı’ konulu Siyer dersinde öğrencilerinin öğrendikleri bilgileri zihinlerde daha iyi tutabilme adına yaptıkları maketlerin camide sergilendiğini söyledi.

Öztürk, ”Peygamber Efendimiz hayatını birbirinden güzel maketlerle anlattılar. Ayrıca bu dersimiz sayesinde anne - baba ile çocuğunun iletişimi sağlandı, birikte güzel birşeyler ortaya koymasına vesile olundu. Yaptıkları maketin yanına konu hakkında bilgi notlarını da yazdılar. Sergiyi gezenlerin maket ve konu hakkında bilgilenmesini sağladılar. Peygamber Efendimizin dünyaya şeref verdiği tarihten ve 632 yılında Medine’de vefatının ardından Mescid-i Nebi’nin yanına defnedilişine kadarki zamanı maketlerle anlattık. Camimizde böylesi bir güzelliğe vesile oldukları için öğrencilerimize teşekkür  ediyorum” dedi.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi