Mevlid-i Nebi programında ailenin önemi anlatıldı

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Nürnberg Dini Danışma Kurulu Başkanlığı ve Kuzey Bavyera Eyalet Birliği işbirliği ile düzenlenen “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans ve Kur’an ziyafeti büyük ilgi gördü.

Mevlid-i Nebi programında ailenin önemi anlatıldı

Prof. Dr. Muslu, “Aile olmanın getirdiği sorumluluk, aile kalmayı bilmektir.”

Kuzey Bavyera Eyaleti’nde faaliyet gösteren DİTİB derneklerinin destekleriyle Hof Freiheitshalle’de gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi programında duygulu anlar yaşandı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Hasan Aslan, Nürnberg Dini Danışma Kurul Başkanı Fuat Gökçebay ve Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’in selamlama konuşmaları sonrası coşkulu kalabalığa hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans verdi.

Muslu, “Aile olmak demek yarım iken bütün olmaktır, aile kalmak için ise ben olmaktan vazgeçip, biz olmayı bilmek gerekir” dedi. Muslu, Hz. Peygamberin genç ashabından örnekler vererek, çağın gençlerinin, anne ve babaların üzerine düşen sorumlulukları anlattı.

Programın devamında sanatçı Murat Eroğlu, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği topluluğu eşliğinde Türk Tasavvuf Musikisi konseri icra etti. Hep bir ağızdan tekbir ve salavatların getirildiği programda, Kadıköy Osmanağa Camii İmam Hatibi Ruşen Yakar’ın okuduğu kaside kalabalığı mest etti.

Mevlid-i Nebi programında katılımcılara günün anısına gül takdim edildi.


Ercüment Aydın / Nürnberg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi