Selters DİTİB dernek başkanı Kenan Levent son yolculuğuna uğurlandı

Rheinland-Pfalz Eyaleti’nin Selters şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Camii eski dernek başkanı Kenan Levent, son yolculuğuna uğurlandı.

Selters DİTİB dernek başkanı Kenan Levent son yolculuğuna uğurlandı

Kenan Levent’in cenazesi, 20 yıla yakın başkan ve yönetici olarak görev yaptığı Selters DİTİB Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Hayatını kaybeden Kenan Levent, 20 yıla yakın Selters DİTİB Selimiye Camii’nde yöneticilik ve 2010-2015 yılları arasında dernek başkanlığı yaptı. 2013 yılından bu yana da Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Birliği yönetim kurulu üyesi ve bölge koordinatörü görevini yürüten Kenan Levent’in, bölgesinde koruyucu aile olmaya teşvik eden ve ilk koruyucu aile arasında yer aldığı belirtildi.

51 yaşında hayatını kaybeden Kenan Levent için Selimiye Camii’nde düzenlenen törene; Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) teşkilatından Genel Başkanı Kazım Türkmen, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, Mainz DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Celil Mahir Dindar, Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız ve eyalet birliği yöneticileri, DİTİB Denetim ve Rehberlik Müdürü Abdullah Uzunalioğlu ile eyalet birliğine bağlı cami dernek yöneticileri ve din görevlilerinin yanı sıra çok sayıda sevenleri katıldı.

Levent’in cenaze namazını DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen kıldırdı. Türkmen namaz öncesi teşkilat yöneticilerinden Kenan Levent için helallik istedi ve cenaze namazı kıldırdı.

Ercüment Aydın / Selters

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı