Bulgaristan’da ‘‘Türkiye Bursları’’ tanıtıldı

Bulgaristan'da Türkiye Burslarını tanıtan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, "Biz hem Balkan coğrafyasının barışı için hem de Türkiye'nin denizden ve karadan sınır komşusu olduğu ülkelerle ikili ilişkilerini daha yüksek seviyeye çıkarması için bursları çok önemsiyoruz." dedi.

Bulgaristan’da ‘‘Türkiye Bursları’’ tanıtıldı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Bulgaristan'ın Şumnu şehrinde uluslararası öğrencilere Türkiye'de burslu olarak yüksek öğrenim fırsatı sunan "Türkiye Bursları" programını tanıttı. Eren program kapsamında Konstantin Preslavski Üniversitesinde öğrencilerle bir araya gelerek Türkiye Burslarının ayrıntılarını anlattı. Türkiye'nin her yıl lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören 4 bine yakın uluslararası öğrenciye burs imkanı sağladığını belirterek; Bulgaristan'ın ve Balkanların önemine vurgu yaptı. 
 
Abdullah Eren, 126'sı devlet olmak üzere 208 üniversitesi olan Türkiye'nin sağladığı burs programı için 170 ülkeden başvuru alındığını anlatarak Türkiye'deki yüksek öğretimin kalitesine değindi. Başkan Eren "En önemli kriterimiz akademik başarı. Biz bursları verirken etnik köken, milliyet vb. değil, kriter olarak akademik başarıyı ön planda tutuyoruz." diye konuştu.
 
BULGARİSTAN'DAN TÜRKİYE BURSLARINA ARTIŞ BEKLİYORUZ 
 
Başken Eren konuşmasının devamında, Türkiye Burslarının başarı odaklı uluslararası bir burs programı olduğunu ve sadece soydaşlara değil, tüm Bulgar gençliğine açık olduğu söyledi.  Türkiye ve Bulgaristan'ın iki kardeş ve komşu ülke olduğunu ifade eden Eren, "Coğrafya olarak çok yakınız, birbirimizi daha iyi tanımamız lazım. Eğitim bunun en önemli araçlarından bir tanesi. Türkiye'de üniversite eğitimi alan Bulgaristanlı gençlerin sayısını artırmak istiyoruz. Başarılı gençleri Türkiye'ye getirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Başken Eren programın sonunda konuya ilişkin öğrencilerin sorularını da yanıtladı. YTB'nin Bulgaristan'da yaptığı tanıtım turunda Sofya, Blagoevgrad, Filibe, Kırcaali, Madan, Mestanlı, Şumnu, Burgaz, Rusçuk, Razgrad, Varna şehirleri de yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor