Almanya'da baskın düzenleyen polis için şiddet uyguladı iddiası

Almanya'nın Wuppertal kentinde çeşitli suçlarla aranan bir Türk gencinin evine baskın düzenleyen özel harekat polisinin, kapıyı kırarak evde bulunan gencin babası Selahattin Doğaner'i darp ve hakaret ettiği iddia edildi.

Almanya'da baskın düzenleyen polis için şiddet uyguladı iddiası

Sabaha karşı yerel saatle 6.00 sularında meydana gelen olay sırasında baba Doğaner baskında ters kelepçelenip yere yatılırken, müdahale sırasında başı yarılan oğlu ise göz altına alındı.

Tehdit ve bazı diğer suçlarla ilgili oğlunun araması olduğunu öğrendiklerini aktaran Selahattin Doğaner, başından geçenleri şöyle anlattı:

"Sabah saat 6.00 civarıydı, bir sese uyandım. Dış kapıyı kırarak içeri girmişler. Yatak odasından çıktığım an tekmeyle beni yere yatırdılar. Sonra ellerimi arkadan kelepçelediler. ne olduğunu sormama bile izin vermediler, başımı bastırdılar. Yanlarında birde Türk sivil polis vardı, bana 'sus' diye hitap etti. Onlara 'Hepiniz Allahınızdan bulun, benim suçum ne ki ellerimi bağlıyorsunuz' dedim."

1979 yılından beri Almanya'da yaşadığını ve şimdiye kadar en küçük bir suçu karışmadığını ifade eden Doğaner, "Devamlı işimde gücümde olan bir insanım, etrafımdakiler beni tanır. Benim oğlum suçlu bile olsa bu polisin yapmış olduğu muamele insancıl bir muamele değil." dedi.

Doğaner, "Alman polisi resmen terör uyguluyor sana karşı, hiç acımıyor. Birde yabancı olduğun zaman daha fazla yapıyorlar ve bana 'domuz' diye hitap ediyor. Suçum de diye soruyorum, 'elektrik faturasını ödemediniz' diye dalga geçiyorlar. İnşallah Allahtan bulurlar, ben birşey demiyorum." ifadelerini kullandı.

Göz altı sırasında oğlunun başının yarıldığını ve evin kan içinde kaldığını belirten Doğaner, olayın şokunu henüz tam olarak üzerinden atamadığını söyledi.

- Polisten açıklama

Wuppertal polisi tarafından yapılan açıklamada 21, 22, 25 ve 27 yaşlarında olan dört zanlının, Wuppertal ve Wülfrath'da düzenlenen baskınlarda yakalandığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca suç şebekesi oluşturdukları düşünülen zanlıların haklarında verilen mahkumiyet kararı olduğu belirtildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada baskınlar sırasında şiddet uyguladığı iddiasına yönelik ise bir açıklama yer almadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı