Almanya'da Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Avrupa Türk Futbol Federasyonu (ATFF) kuruldu.

Almanya'da Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu

Almanya Mahkemesi tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan federasyonun yönetiminde Avrupa Türk futbolunun önde gelen isimleri yer alırken, eski profesyonel futbol hakemlerinden Abdulkadir Bakırdöven ise ATFF genel başkanı seçildi.

“Amacımız Türk futboluna hizmet”

Amaçlarının Avrupa ile Türkiye arasında köprü görevi yaparak, Türk futboluna hizmet etmek olduğunu belirten ATFF Genel Başkanı Abdulkadir Bakırdöven, “Avrupa liglerinde yer alan futbol kulüplerimizi, antrenörlerimizi ve futbol ile ilgili tüm bireyleri federasyonumuzun çatısı altında bir araya getirip yetenekli genç futbolcularımızın sağlıklı bir şekilde Türk futboluna kazandırılması yönünde çalışmalar yapacağız. Almanya Futbol Federasyonu, diğer Avrupa ülkeleri futbol federasyonları ve Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte çalışmalar yapmak hedefimizdir. ATFF, Türkiye’de bulunan kulüplerimizin de Avrupa’da irtibat kuracağı adres olacaktır.” dedi.

Futbol eğitim merkezleri açılacak

Almanya Futbol Federasyonu ile ortak çalışmalar neticesinde başta Almanya olmak üzere diğer ülke Futbol Federasyonları ile de çalışılarak futbol eğitim merkezleri kuracaklarını ifade eden Bakırdöven, öncelikli amaçlarının Avrupa’da yetişen Türk gençlerinin sağlıklı bir şekilde futbol eğitimi almalarını ve kültürlerini unutmamaları yönünde deneyimli antrenörleri ile birlikte çalışmalar yapmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Bakırdöven, “Sağlıklı bir nesil yetişmesini hedefliyoruz. Türkiye ile Avrupa arasında sporda bir köprü vazifesi görerek, yetenekli genç futbolcuları sağlıklı bir şekilde Türk futboluna kazandırmanın yanında Avrupa’da gençlerimizin en iyi kulüplerde yer alması için çalışacağız. Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olsun.’’ ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı