Köln DİTİB Merkez Camii’nde Regaib Kandili Coşkusu

Mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandili, Köln DİTİB Merkez Camii’nde coşkuyla idrak edildi.

Köln DİTİB Merkez Camii’nde Regaib Kandili Coşkusu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı camilerin dolup taştığı bu gecede eller alemlerin Rabbi Yüce Allah‘a dualar için açıldı. Almanya genelindeki bütün camilerde Regaib Kandili münasebetiyle Kur’an-ı Kerim, mevlid-i şerif, ilahiler okunarak gecenin anlam ve önemine binaen vaazlar verildi. Köln DİTİB Merkez Camii‘nde kandil özel programı gerçekleştirildi

Akşam namazının ardından gerçekleştirilen Regaib Kandili programında, Köln DİTİB Merkez Camiii din görevlileri Naci Şengün, Gökhan Uygun ve Mahir Örgüz tarafından Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve mevlid-i şerif okundu.

Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey tarafından Regaip Kandili‘nin dinimizdeki yeri, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerini anlatan bir konuşma yaptı. Regaip Kandili'nin mübarek üç ayların müjdecisi olduğunu ifade eden Kuzey, „İstek, arzu, rağbet ve tutku gibi anlamlara gelen Regaib, geleceğe yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz her şeyde O'nun rızasını aramamız gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir“ dedi.

Kuzey konuşmasında „Rahmet iklimine girildiği bu mübarek günlerde kalplerde kin, nefret ve haset gibi manevi hastalıklardan temizlenmek gerekir. Bir birimizi sevmemiz ve birlikte yaşadığımız insanlara karşı kalbimizde kin ve nefret taşımamamız gerekir“ ifadelerini kullandı.

Kuzey konuşmasının sonunda Hanau’da hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileğinde bulundu.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber