"Aile Okulu" projesinin ilk semineri düzenlendi

Almanya'nın Köln kentinde "Aile Okulu" projesi çerçevesinde düzenlenen seminerde Almanya'da yaşayan ailelerin veya aile olmak isteyen bireylerin karşılaştıkları sosyo-kültürel, psikolojik ve dini problemler masaya yatırılarak çözüm yolları anlatıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi'nde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören seminer, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, burada yaptığı açılış konuşmada, bozulmaya yüz tutan aileyi kurtarmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, "Aile Okulu" projesiylede bu çalışmalara bir kurumsal kimlik kazandırmak istediklerini söyledi.

Türkmen, "Aile toplumun temel taşıdır, çekirdeğidir, özüdür. Aile bozulduğunda toplum da bozulur. Bir medeniyeti yok etmek istiyorsanız, bir milleti yok etmek istiyorsanız yapacağınız ilk iş aileyi yok etmektir." dedi.

Aileyi korumanın önemine vurgu yapan Türkmen, şunları söyledi:

"Günümüz toplumlarda ailelerde yaşanan problemler farklılık gösterebiliyor. Ama ailenin her toplumun sabiteleri vardır. O sabiteleri koruduğumuz zaman bütün toplumlarda aile düzelir. Ailede problem olunca toplumda da problem oluyor. Ailenin sabiteleri değişmez. Ailenin sabitlerinde eşler arasında sevgi ve sadakat olacak, ailede adalet, muhabbet, merhamet, iffet ve namus olacak, karşısındakine saygı ve sevgi olacak. Bu sabitelerin olduğu bir ailede bu problemlerin hiçbiri yaşanmaz."

Seminerde Essen bölgesi din görevlisi Nurdan Demir “Kur’an ve Sünnette Aile Modelleri”, din görevlisi Merve Doğruyol ise “Çocuklara Din ve Değerler Eğitimi” konusunda sunum yaptı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve Aile Okulu Programı Koordinatörü Merve Şengün, "Aile Okulu" projesi çerçevesinde Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek 4 farklı etkinliğin ardından sertifika töreni düzenleyeceklerini söyledi.
 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber