Eyalet Müzik Akademisi’nden göçmen müzisyenler için fırsat

Farklı kültürlerden müzisyenler için sertifikalı ücretsiz pedagojik eğitim programı.

Eyalet Müzik Akademisi’nden göçmen müzisyenler için fırsat

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Müzik Akademisi (Landesmusikakademie NRW), Almanya’ya göç ve iltica eden müzisyenlere yönelik sertifikalı eğitim programının üçüncüsünü başlatıyor. Program, bağlama, ud, tanbur, bendir, tar, santur, kanun, cembe gibi otantik bir enstrümanı iyi derecede çalan katılımcılara yönelik. 150 saatlik uygulamalı program, müzik okulu ziyaretlerini de kapsıyor. 

20 katılımcının seçileceği ücretsiz program için son başvuru tarihi 15 Haziran 2020. Öncesinde, 28 Ağustos’ta tanışma ve eğitime katılacakları seçme görüşmesi olacak.  Dersler 18 Eylül’de başlayacak ve her iki haftada bir cuma öğleden sonraları dönüşümlü olarak Köln Müzik Yüksek Okulu’nda yapılacak. Eyalet Müzik Akademisi'nin Heek'teki tesislerinde konaklamalı üç haftasonu, yoğunlaştırılmış seminerler de düzenlenecek. Sertifikalı program 2021 Haziran ayı ortasında sona erecek.
Programın amaçları; Alman okullarında, sosyo-kültürel merkezlerde, gençlik merkezlerinde ya da serbest müzik piyasasında ders vermek isteyen göçmen müzisyenleri pedagojik açıdan desteklemek, Alman okullarındaki sistemi ve kendi müzik dersi hizmetini pazarlama yöntemlerini öğretmek, farklı ülkelerden müzisyenler arasında bir köprü ve ağ kurmak.

“Ücretsiz” olan eğitim programına devamlılığı sağlamak için 150 Euro tutarında depozito ödenmesi gerekiyor. Bu depozito, eğitim başarı ile tamamlandığında geri alınıyor. Eyalet Müzik Akademisi tesislerinde üç kez yapılacak konaklamalı seminer başına, sadece kalış ve yemek ücreti için 100’er Euro (Cuma-Pazar) ödenecek. Söz konusu yoğunlaştırılmış seminerlerden de ders ücreti alınmayacak. Özel durumlarda indirim için katılımcılar başvuruda bulunabiliyorlar. Landesmusikakademie NRW himayesindeki program, Landesmusikrat NRW, Landesverband der Musikschulen in Nordrhein-Westfalen e.V., Hochschule für Musik und Tanz Köln işbirliğinde gerçekleşiyor. Programa, iyi düzeyde bir enstrüman çalan, ders verme tecrübesi olan ve kendisini Almanca iyi ifade edebilen göçmen müzisyenler programa katılabilirler.

Başvuru için ise özgeçmiş yazısı, motivasyon yazısı, müzik alanındaki diplomalar (eğer mevcut ise), bir de başvuru sahibinin enstrümandaki ustalığını gösteren bir video kaydı gerekiyor (Youtube/Vimeo).
Tüm başvuru bilgilerin matthias.witt@lma-nrw.de elektronik posta adresne gönderilmesi gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı