Gönüllü kadınlar maske dikip ücretsiz dağıtıyor

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı dernekleri, toplumsal sağlık ve toplumsal sorumluluk bilinci ile korona virüsle mücadele kapsamında maske dikip ücretsiz dağıtıyor.

Gönüllü kadınlar maske dikip ücretsiz dağıtıyor

DİTİB’e bağlı Bad Kreuznach, Betzdorf, Lemgo, Oberhausen-Osterfeld, Rheinböllen, Völklingen ve Werl cami derneklerinin kadınlar kolu üyeleri korona virüs nedeniyle evlerinden gönüllü olarak maske dikiyor.

Cami dernekleri kadınlar kolu üyeleri diktikleri maskeleri şehir hastanelerine, yaşlı bakım evlerine, eczanelere, emniyet ve itfaiye teşkilatlarına, esnaf ve komşularına ücretsiz olarak veriyor.

Bad Kreuznach DİTİB Merkez Camii Kadınlar Kolu Başkanı Nazmiye Ceyhan, bir kaç gönüllü ile birlikte işe koyulduklarını ve hastane personeli için koruma maskesi diktiklerini ifade etti.

Ceyhan, Peygamber Efendimiz ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i şeriflerinden yola çıkarak, gayenin topluma faydalı çalışmalar yapmak olduğu söyledi.

Bu zor günlerin hep birlikte aşılacakğına vurgu yapan Ceyhan, Kadınlar kolu üyelerimiz evlerinde ürettikleri maskeleri ücretsiz olarak ücretsiz dağıtıyoruz. İnşallah bu zor günleri en kısa sürede atlatırız. Bu zor günlerde insanlara faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere. Bu süreçte birlik ve beraberliği ön planda tutmalıyız.” diye konuştu.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor