DİTİB camisinden ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine iftarlık

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hattingen Fatih Camii, koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

DİTİB camisinden ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine iftarlık

Hattingen DİTİB Fatih Camii yöneticileri, paylaşma ve yardımlaşma ayı Ramazan’da yardıma muhtaç cami üyeleri, ihtiyaç sahiplerine ve mültecilere yönelik 100'den fazla kişiye iftariyelik dağıtıyor.

Camilerinin teravih namazı ve diğer vakit namazları için kapalı olsa da muhtaçlar için kapalı kalmasın diye böyle bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Hattingen DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Nihat Ateş, paylaşma ve yardımlaşma ayı Ramazan’da bu uygulamayı başlattıklarını söyledi. Ateş, “Tespit edilen muhtaç insanlara her gün sıcak yemekleri evlerine kadar götürmemizde bizlere yardımcı olan ve destek veren hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

İftar yemeği dağıtımını organize eden Hattingen DİTİB Fatih Camii Sekreteri Metin Kaya, “Amacın başta yaşlı cami cemati olmak üzere ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayının havasını, birlikteliğini hissettirmek ve en önemlisi gönül köprülerimizi güçlendirmek istedik” dedi.

Ramazan ayı başından buyana iftar yemeği dağıttıklarını ifade eden Kaya, “Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl camimizde toplu iftarlar veremeyince, hazırladığımız iftarlıkları evlere götürme karar verdik. Normal bir evde bir iftar sofrasında bulunması gereken tüm imkanlar sunmak istedik. Hayırseverlerin ve cami yönetimin yardımlarıyla hazırladığımız yemekleri de başta gençlik kolları olmak üzere gönüllü kardeşlerimizin desteğiyle iftar vakti öncesi evlere dağıttık. Gayemiz gönüllere dokunmak ve onların duasını almaktı.”diye konuştu.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı