YTB desteğiyle DİTİB Camii mültecileri bayram öncesi sevindirdi

Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle koronavirüs salgınından etkilenen mültecilere bayram hediyesi dağıttı.

YTB desteğiyle DİTİB Camii mültecileri bayram öncesi sevindirdi

YTB'nin başlattığı "Diaspora Kovid-19 Destek ve İş Birliği Programı" kapsamında Almanya’nın Ruit, Nellingen, Denkendorf, Filderstat ve Ostfildern yurtlarında kalan mültecileri ramazan bayramı öncesi sevindirildi.

YTB ve Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii işbirliğiyle mülteci yurtlarında kalan 300 mülteciye; ikişer adet tişört, çorap ve iç giyimin yanında eşofman, spor kep, çikolata, bisküvi, şampuan, krem, kolonyağı, maske ve devenfektan ürünlerinden oluşan hediye paketlerini dağıttı.

Hazırlanan paketlerle dünyanın 30 farklı ülke insanın evlerine ve gönüllerine girdiklerini söyleyen Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii dernek başkanı Yaşar Genç, “Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii olarak ortaklaşa düzenlediğimiz bu kampanyada Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na şahsım, yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Özellikle gönüllü olarak bizlerin yanında her daim olan cemaatimize kadın, gençlik ve veliler kolumuza böyle zor günlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Yaklaşık iki aydır yürüttüğümüz hayır hizmetlerimizde ramazan kumanyası ve ramazan pidesinin ardından bir güzellik daha yaşadık. Mülteci çocuklara ramazan hediye paketleri hazırladık. Hazırladığımız paketler dünyanın 30 farklı ülke insanın evine gidiyor. Allah’a hamd olsun bizler de bu mutluluğu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Din Görevlisi Sırrı Küçük ise duygularını şöyle dile getirdi: “Bu güzellikleri her zaman destekleyen cemaatimize ve hayırsever insanlarımıza, yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Özellikle bu süreçte bizleri destekleyen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı çok teşekkür ediyorum. Allah yardım yapanlardan ve bu yardıma öncülük edenlerden razı olsun.”

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı