Yunus Emre Enstitüsünden Batı Avrupa’da yaşayan çocuklar için Türkçe kursu

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Batı Avrupa’da yaşayan ve ana dili Türkçe olan 7-15 yaş arası çocuklar için internet üzerinden çevrim içi Türkçe kursu düzenleyecek.

Yunus Emre Enstitüsünden Batı Avrupa’da yaşayan çocuklar için Türkçe kursu

Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hızlanan dijitalleşme sürecini fırsata çevirerek, Avrupa’daki Türkçe kaybına karşı düzenleyecekleri bu kurslarla, Türkçe’yi daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefledikleri belirtildi.

Bulut, “Uygulama Batı Avrupa’da yaşayan ve ana dili Türkçe olan 7-15 yaş arası çocukları kapsıyor. Kurslara katılmak isteyen öğrenciler kayıtlarını enstitünün sosyal medya hesapları üzerinden yapabilecekler. Yaş gruplarına göre yeterli sayıda başvuru alındığında kurslar hemen başlatılacak. Köln YEE Kovid-19 salgını başlar başlamaz Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika ve İtalya’dan bu derslere katılan yaklaşık 500 öğrenciyle deneme çevrim içi Türkçe derslerine başladı.” dedi.

Bulut, çevrim içi Türkçe dersleri ile sivil toplum kuruluşları işbirliğinde verilen kurslara ilave olarak Türkçe öğretimine yeni imkan sağlandığını vurgulayarak, “Batı Avrupa’da iki dilli kimlik kazanımı bakımından önemlidir. Yeni kuşaklarda Türkçe’nin geleceğini garanti altına almak için çaba gösteriyoruz.” ifadesini kullandı.

Çevrim içi Türkçe kurslarına kayıt olmak için kurumun www.yeekoln.de adresine başvuru yapılabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor