DİTİB'den Beyrut için yardım kampanyası

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya geneli teşkilatlarına bir çağrı yaparak “Beyrut’a Yardım Kampanyası“ başlattı.

DİTİB'den Beyrut için yardım kampanyası

4 Ağustos 2020 Salı günü Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada yüzlerce kişinin ölümüne ve yaralanmasına, binlerce kişininde de evsiz kalmasına sebep olan felaket başta Lübnan halkı olmak üzere bütün dünyayı yasa boğdu.

Yaşanan felaketin mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak ve Lübnan halkının yanında olmak amacıyla Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) teşkilatının yardım kampanyası başlattığını belirten Genel Başkan Kazım Türkmen, “Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Lübnan halkına başsağlığı diliyorum. Yüce Rabbimiz bütün insanlığı tüm musibetlerden muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Maddi ve manevi büyük zararın yaşandığı bu elim facianın yaralarını sarabilmek adına yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Türkmen, ‘Arzu eden derneklerimizin ve kardeşlerimizin bu kampanyaya ellerinden geldiğince destek olmalarını istirham ediyoruz’ çağrısında bulundu.

Türkmen, yardım çağrısına destek vermek isteyenlerin https://www.ditib.de/spende/beyrut/index.html web adresi üzerinden veya banka yoluyla Turkisch-Islamische Union adına açılan DE20 5023 4500 0141 4300 01 numaralı IBAN hesabına havale yapılabileceğini belirtti.

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli