Aachen Belediye Başkanı adayı BAAL’dan YEK’e ziyaret

YEK’i ziyaret eden Belediye Başkanı adayı Harald Baal, ’’FARKLILIKLARIMIZDAN BAĞIMSIZ HEPİMİZ AACHENLIYIZ’ dedi.

Aachen Belediye Başkanı adayı BAAL’dan YEK’e ziyaret

YEK’i ziyaret eden Belediye Başkanı adayı Harald Baal:

’’FARKLILIKLARIMIZDAN BAĞIMSIZ HEPİMİZ AACHENLIYIZ’

Hristiyan Demokrat Parti (CDU) Aachen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harald Baal, Aachen (DİTİB) Yunus Emre Camisi’ni ziyaret etti.

Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyaletinde 13 Eylül’de yapılacak olan mahalli seçimler için partiler ve adayları, Korona sıkıntılarına rağmen tedbirlere uyarak seçmenlerle buluşma çalışmalarına başladı. Aachen CDU Belediye Başkanı adayı Harald Baal, Aachen Yunus Emre Kültür Merkezi’ni (YEK) ziyaret edip cami cemaatinden temsilcilerle buluştu. Aday Baal’ı YEK Başkanı Abdurrahman Kol ve yardımcılarından Süleyman Zembilci karşıladı. Aachenlı siyaset, ticaret,eğitim ve sosyal hayattan temsilcilerle buluşan Belediye Başkan adayı Baal, YEK’e ziyaretinin başında başkan ve yardımcısı tarafından camide dolaştırılarak, yapılan faaliyetlerin muhtevaları ve mekanları hakkında bilgilendirildi. 

Karşılıklı yapılan sohbette Başkan Kol, aday Baal’ın camiye ziyaret ve gelecekte yapılacak ortak çalışmalar için  fikir alış verişi ziyaretinden dolayı teşekkür ederken, bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi problem çözüm odaklı çalışmaların sürdürülmesini beklediklerini vurguladı.

’’Şehrimiz Aachen’daki kiliselerimiz, sinagogumuz ve diğer ibadethaneler gibi Yunus Emre Camisi de bizimdir, şehrimizin sembollerindendir. Oranın toplumu da her şehir sakini bizimle eşit Aachenlılardır’’ diye sözlerine başlayan başkan adayı Baal, selefi tarafından yapılan tüm ortak çalışmaların gelecekte de çözüm odaklı sürdürüleceğini belirterek, ’’Biz, geçmişimiz, kökümüz, mensup olduğumuz kültür ve inançlardan bağımsız hiçbir ayırım yapmadan hepimiz Aachenlıyız. Hepimiz Aachen’ın bireyleri, Almanya’nın eşit vatandaşlarıyız’’ dedi.

Aachen CDU’su olarak hedeflerini anlatan Harald Baal, iskan, eğitim, sağlık, iş alanı ve istihdam ile  yerel bütçe disiplini ile alakalı bilgiler verdi. Baal’ı dinleyen vatandaşlar da Aachen’ın çokkültürlü yapısına vurgu yaparak başta belediye birimlerinde şehrin demografik yapısının yansımasının önemine dikkat çekip, istihdam politikasının buna göre uygulanıp hayata geçirilmesini talep ettiler.

YEK başkanı Kol’un, önemli projelerinden biri olduğunu belirttiği ve son zamanlarda çalışmaları yavaşlamasından şikayet ettiği, Buluşma Merkezi projesinin bürokrasi tarafından yeniden hızlandırılmasını beklediklerini söylemesi üzerine başkan adayı Baal, ’’Bu konuyla ilgili yapılabilecekler için yetkili uzmanlarla yeni bir özel buluşma organize edip, tıkanıkların halline bakalım’ cevabını verdi.

Toplantıya katılanlar da, artık ülkenin yeni yerlileri haline gelmiş olan Almanya Türklerinin yaşadıkları yerlerdeki her seçimin önemine vurgu yaparak, oy hakkı olanların mutlaka sandığa gitmelerinin sağlanması için politikanın ve seçmenlerin toplandıkları yerlerden olan derneklerle daha yoğun dirsek temasının olması politik simaların sadece seçimler öncesi değil her zaman biraraya gelmelerinin, göçmen düşmanlığı, İslamafobi, eğitim ve istihdam başta eşitsizlik konuları gibi halledilmesi beklenilen problemlerin çözümünde önemine dikkat çektiler.

Aachen Belediye Başkanı adayı Harald BAAL’ın YEK’e ziyaretine katılanlar arasında, Gastronomici Yıldıray Akın, CDU Belediye Meclisi Üyesi Alexander Gilson, Santex Genel Müdürü Ahmet Kalkan, Mimar Erol Uskız, YEK yön. Kurl. Üyesi Kamil Gülmez, YEK Kadınlar Kolu Başkanı Aynur Kazak, Aachen Türk Toplumu Uyum Meclisi Adaylarından Elosia T. Giancoli, Safi Özbay, Alpay Saltan, Seda Yazıcı, Şenol Aşık, Bankacı Çetin Saltan, YEK Din görevlisi Ebubekir Gürpınar, YEK Başkan yardımcısı Süleyman Zembilci ve vatandaş Muhsin Ceylan yer aldılar. (MC)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi