Aachen Belediye Başkanı adayı Sibylle Keupen: ’’HEPİMİZ AACHENLIYIZ VE BURAYI BERABER İDARE EDECEĞİZ’’

Birlik 90 /Yeşiler Partisi Aachen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sibylle Keupen, Aachen (DİTİB) Yunus Emre Camisi’ni ziyaret etti.

Aachen Belediye Başkanı adayı Sibylle Keupen:  ’’HEPİMİZ AACHENLIYIZ VE BURAYI BERABER İDARE EDECEĞİZ’’

Aachen YEK’i ziyaret eden Belediye Başkanı adayı Sibylle Keupen:

 

’’HEPİMİZ AACHENLIYIZ VE BURAYI BERABER İDARE EDECEĞİZ’’

 

Birlik 90 /Yeşiler Partisi Aachen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sibylle Keupen, Aachen (DİTİB) Yunus Emre Camisi’ni ziyaret etti.

 

Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyaletinde yaklaşan 13 Eylül mahalli seçimler için partiler ve adayları, çalışmalarını yoğunlaştırdı.  Aachen şehrinin tarihinde ilk kadın Belediye Başkanı adayı Sibylle Keupen ve şehir meclis üyelerinden Kai Neuman, Aachen Yunus Emre Kültür Merkezi’ne (YEK) yaptıkları ziyarette cami cemaatinden temsilcilerle biraraya gelip görüş alış verişinde bulundu.

 

YEK Başkanı Abdurrahman Kol ve YEK İnşaat Komisyonu Başkanı Ahmet C. Kalkan’ın karşıladığı aday Keupen ve encümen azası Neumann, inşaat süreci ve yapılan sosyal, kültürel faaliyetlerin muhtevaları ve mekanları hakkında bilgilendirildi. 

 

Almanya’nın tanınmış üniversite şehirlerinden Aachen’ın Türk kökenli siyaset, ticaret,eğitim ve sosyal hayattan temsilcilerle buluşan misafirler, böyle bir eserin şehre kazandırılmasında emek sahibi olanlara teşekkür ederek, ’’Aachen, şehrimizin yeni yerlileri haline gelmiş Müslümanların, dini hayatlarının parçalarından olan böyle bir kültür merkezini, ırkçılar başta İslam düşmanlarını suistimale fırsat verecek hiç bir tartışma yaşanmadan gerçekleştiren örnek bir şehirdir. Açılışını da Eyalet Başbakanı Armin Laschet’in yaptığı YEK’in tüm Aachenlılar tarafından şehrimizi zenginleştiren bir mekan haline gelmiş olmasından ne kadar sevinsek azdır. Şimdi sıra da, bu harika mekanda sosyokültürel faaliyetleri ete kemiğe büründürmek var’’ dediler.

 

Misafirlere camiyi ziyaret ve gelecekte yapılacak ortak çalışmalar için  fikir alış verişi ziyaretinden dolayı teşekkür eden YEK Başkanı Abdurrahman KOL, bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi problem çözüm ve Aachen’da yaşayan herkese açık olan barış ve huzur içinde birlikte yaşam odaklı çalışmalarını sürdüreceklerini ve bu yolda gerek şehri idaresinin gerekse politikanın kendilerine desteklerinin sürmesini umduklarını belirtti.  

 

’’Aachen, 160 ayrı milletten insanı sınırları içinde barındıran örnek çok kültürlü şehirlerimizdendir. Buradaki her birey Aachenlıdır ve onların mekanları da tarytışmasız şehrimize aittir.’’ diye sözlerine başlayan başkan adayı Keupen, başkan seçilmesi halinde şimdiye kadarki yapılan tüm çalışmaları gelecekte de çözüm odaklı sürdüreceğinden emin olunmasını istedi.

 

Çevre, ulaşım, göçmen düşmanlığı, İslamafobi, iskan, eğitim, sağlık, iş alanı ve istihdam ile yerel bütçeyle alakalı hedeflerini anlatan Başkan adayı Keupen, önceliğinin;  şehrin çocukları ve aileleri olduğunu belirtti.

 

Politikacı misafirleri dinleyen vatandaşlar da Aachen Bölge İdaresi’nin (StädteRegion)  elinde olan ‘Yabancılar Dairesi’nde yaşanan başta randevu ve işlem süreleri sıkıntılarının, sadece eleman eksikliğiyle izah edilemeyeceğini hatırlatıp, uygulamaların daire müdürlüğünün politik yaklaşımından kaynaklandığına dikkat çekerek, bu göçmen düşmanlığı demek istemediğimiz politikadan acilen dönülüp Aachen’ın demografik yapısı çokkültürlü özelliğine göre yeniden yapılandırlmasını talep ettiler.

 

YEK başkanı Kol, en önemli hedeflerinden biri olduğunu belirttiği Buluşma Merkezi projelerinin hayata geçirilmesi için politik ve bürokratik desteğe ihtiyaçları olduğunu söylerken, YEK futbol kulübü (SC DİTİB Aachen) başkanı Erol Uzkız da, toprak sahada futbol oynamak istemeyen gençleri ellerinde tutabilmelerinin her geçen gün zorlaştığını belirterek, sadece sözü verilen değil, kararı da alınmış 4 yıldır bekledikleri suni çim sahanın artık hayata geçirilmesini beklediklerini söyledi. 

 

Yeşiler Partisi Aachen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sibylle Keupen’in, Aachen (DİTİB) Yunus Emre Camisi ziyaretinde, Abdurrahman Kol, Necmi Çetir, Osman Karaduman, Kamil Gülmez, Abdullah Yaşar, Zeki Bilican, Safi Özbay, Ahmet Kalkan, Ebubekir Gölpınar ve Muhsin Ceylan, Aachen Türk toplumu adına fikir alış verişinde bulundular.(MC)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı