Frankfurt Başkonsolosu Karartı’dan veda ziyareti

Frankfurt Başkonsolosluğu görevini başarıyla sürdüren Başkonsolos Burak Karartı, Ankara’ya dönmeden önce Frankfurt DİTİB Merkez Camii’ne veda ziyareti gerçekleştirdi. Cemaatle birlikte Cuma namazı eda eden Başkonsolos Karartı ardından vatandaşlarla vedalaştı.

Frankfurt Başkonsolosu Karartı’dan veda ziyareti

Başkonsolos Burak Karartı, Almanya’da yaşayan vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olması ve çocuklarının daha iyi bir eğitim almaları için ebeveynlerin daha fazla gayret ve öz verili olması konusunda çağrıda bulundu.

Başkonsolosluğun hizmet anlayışında ciddi anlamda ilerleme olduğunu söyleyen Karartı, “Almanya’da Türk toplumu için DİTİB teşkilatı önemli bir müessesedir. Çok güzel ilişkiler içerisinde çalışmalarımızı yürüttük. Her zaman vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuz duygusunu hissettirmeye çalıştık. Ailece Frankfurt’un güzel hatıralarını ve burada kurduğumuz dostlukları daima canlı tutacağız” dedi.

Frankfurt Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım, Hessen DİTİB Eyalet Birilği Başkanı Salih Özkan ve yönetim kurulu üyeleri ile Frankfurt DİTİB Merkez Camii Başkanı Kerim Turçin’in hazır bulunduğu veda ziyaretinde, Başkonsolos Karartı vatandaşlarla helalleşti.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ardından Hessen DİTİB eyalet birliği yöneticileriyle bir araya geldi. Eyalet Birliği çalışma ofisinde gerçekletirilen veda programında da, Frankfurt Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım, Hessen DİTİB Eyalet Birilği Başkanı Salih Özkan, Başkonsolos Karartı’nın veda ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, görev süresi boyunca vatandaşlara verdiği desteğin takdire şayan olduğunu ifade ettiler ve yeni görevinde başarı dilediler.

Ercüment Aydın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı