Gençlere yönelik güzel ve akıcı konuşma kursu

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Lüdenscheid şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Sultan Ahmet Camii’nde diksiyon kursu veriliyor.

Gençlere yönelik güzel ve akıcı konuşma kursu

Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii’nde Kur'an kursuna devam eden kız öğrencilerine yönelik düzenlenen kursta, akıcı ve etkili konuşmanın ayrıntıları anlatılıyor. Uluslararası İlahiyat Programı mezunu fahri bayan din görevlisi ve diksiyon eğitmeni Sümeyra Köse tarafından verilen kursa, 30 öğrenci katılıyor.

Üniversite eğitimi sırasında diksiyon, önder genç liderlik, gençleri ve gençlik dönemini anlama sanatı ile manevi rehberlik eğitimi kurslarına katılarak sertifika aldığını belirten Köse, “Almanya’da doğup büyüyen gençlere bir 'faydam dokunsun diyerek' kurslara katıldım. Öğrendiklerimi ve tecrübemi gençlere aktarmak istedim” dedi.

Gençlerin ana dilini doğru ve güzel konuşmaları için kurs düzenlediklerini söyleyen Köse “Güzel, akıcı ve etkili konuşma konusunda gençlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kurslarımızda her hafta bir saat Türkçemizi düzgün kullanımını sağlamak, dilimizi güzel konuşmak amacıyla güzel konuşma dersleri veriyoruz. Dinimizin ilk emrinin ‘oku’ olduğunu hatırlatarak, gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dernek olarak gençlerin zamanlarını değerlendirebilecekleri, ilgi ve alakalarını çekecek değişik etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii dernek başkanı Köksal Üçüncü de, “Almanya’da doğup büyüyen gençlere yönelik verilebilecek en önemli derslerden bir tanesi de ana dil öğretimidir. Bizde devam eden kurslarımızda bir saat güzel dilimizin öğretilmesi ve konuşulması amacıyla bayan din görevlimizden talepte bulunduk. Sağ olsunlar talebimize sıcak baktılar, kurslarımız hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Ercüment Aydın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor