Almanya'da iki camiye hakaret içerikli mektup gönderildi

Almanya’nın başkenti Berlin’de Şehitlik Camii ile Baden Württemberg eyaleti Spaichingen şehrindeki Fatih Camii’ne, hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

Almanya'da iki camiye hakaret içerikli mektup gönderildi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Şehitlik Camii ile Fatih Camii’ne gönderilen mektupların, İslama ve Müslümanlara yönelik hakaretler içeren ifadeler yer aldı.

Posta yoluyla mühürlü olarak  gönderilen mektuplara ilgili Berlin DİTİB Şehitlik Camii dernek başkanı Yakup Ayar ve Spaichingen DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Zekeriya Şahin, posta kutusundan aldıkları mektupları, yerel emniyetiyle paylaştklarını söyledi.

2020 yılında camilerine muhtevası aynı altı kez mektup gönderildiğini belirten Berlin DİTİB Şehitlik Camii dernek başkanı Yakup Ayar, “Bundan önce gönderilen mektupların failleri bulunamamıştı, inşallah bu muktubun faili yada faailleri bulunur diye temenni ediyorum” dedi.

Camilerine gönderilen mektubu yerel yetkililerle paylaştıklarını ve faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini istediklerini aktaran Şahin, “Gün içerisinde postayı alarak yerel emniyetle paylaştım. Kendileri de üzüntülerini ifade ettiler. Mektuplarla ilgili emniyet inceleme başlattı” dedi.

Ayar ve Şahin, yaşanan pandemi sürecinde İslam dinine ve Müslümanlara yönelik hakaretlerin bulunduğu mektuptan duydukları üzüntüye işaret ederek, cami dernekleri olarak toplumsal sorumluluk bilinciyle yaşadıkları şehire her zaman yararlı katkılar sunduklarını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli