‘Ay’ sınıfı öğrencileri Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg – Wanheimerort Ayasofya Camii’de 8 yaş ‘Ay sınıfı’ öğrencileri için Kur'an-ı Kerim okumaya geçiş merasimi düzenlendi.

‘Ay’ sınıfı öğrencileri Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı

DİTİB Ayasofya Camii Kur’an kursunda eğitim gören 8 yaş ‘Ay sınıfı’ öğrencilerinin Kuran’a geçmesinden dolayı düzenlenen merasimde minikler, küçük bir piyes gösterisi sergilediler, Kur’an ve ilahiler okuyarak aldıkları eğitimi başarıyla sonuçlandırdıklarını velilere gösterdi.

Pandemi sürecinde derslerin bir bölümünü uzaktan eğitimle tamamlandıklarını belirten din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk, “Çocuklarımızla birlikte çalıştık ve öğrendik. Öğrencilerimiz artık Kur’an-ı Kerim’i okuma evresine geldiler, ayrıca dini temel bilgilerini alıyorlar. Derslerimizle çocuklarımızın bilişsel özelliklerini geliştirdiğimizi, bundan dolayı okul hayatlarında da başarılı olduklarını düşünüyorum. Eğitim programlarımız bütün yaş gurupları için devam edecek, bu tür etkinlikler de iyi bir gelenek haline geldi. Çocuklarımıza verilen karneler sayesinde çocuklarımızın her alanda öğrenim motivasyonunu da artıyor, hem kendine hem de yaşadığı topluma faydalı bireyler yetiştiriyoruz. Bu süreç içinde bize destek olan velilere teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal mesafe kuralına titizlikle uyularak yapılan merasimde, çocuklara başarı belgesi verilip hediyelerin takdim edildi. Merasimin sonunda çocuklar ve veliler, din görevlisi Havva Öztürk’e çiçek ve hediye takdim etti.

Ercüment Aydın / Duisburg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor