Özveriyle görev yapan ‘cenaze nakil görevlileri’ne teşekkür

Württemberg DİTİB Eyalet Birliği, bilhassa koronavirüs ile mücadele sürecinde özveriyle çalışan bölgenin ‘Cenaze Fonu Nakil Görevlileri’ni onore etmek amacıyla bir program düzenledi.

Özveriyle görev yapan ‘cenaze nakil görevlileri’ne teşekkür

Zorlu süreci başarıyla omuzlayan cenaze nakil görevlilerine plaket vererek onurlandıran Württemberg DİTİB Eyalet Birliği başkanı İsmet Harbi, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün gayretle, fedakarça çalışan cenaze nakil görevlileri Özcan ve Handan Aydın çiftine teşekkür etti.

Özveriyle görev yapan ‘cenaze nakil görevlileri’ne teşekkür

Harbi, “Birçok insanın yapmaya cesaret edemeyeceği bir mesleği icra ediyorlar. Vefat eden insanların en zor anlarında onların yanında oluyorlar, moral veriyorlar, cenazeleri yıkayıp, kefenledikten sonra naklini gerçekleştiriyorlar. Pandemi sürecinde adları fazla duyulmayan cenaze nakil ekibi, hayatları pahasına görevlerini ‘gizli kahramanlar’ olarak fedakarca sürdürüyorlar. Hergün onlarca insanın cenaze nakil işlemlerini büyük bir özveriyle yapan Sosyal Dayanışma Merkezi (DİTİB-ZSU) ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

’Gizli Kahramanlara’ teşekkür plaketi

Württemberg DİTİB Eyalet Birliği tarafından Ditzingen Ulu Camii’nde düzenlenen programda bölge cenaze nakil görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Acıları paylaşan gönüllü kahramanlara bir nebze de olsa ivme ve motivasyon katma amacıyla Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi ve Eyalet Kadın Birliği Başkanı Selma Gümüş, cenaze nakil görevlileri Özcan ve Handan Aydın çiftine teşekkür plaket takdim etti.

Özcan Aydın, plaket takdimi sonrası 20 yılı aşkın mesleki hayatındaki tecrübelerini ve anılarını paylaştı. Bu mesleğin sevabının çok olduğunu, bu sevaba nail olabilmek için de bu mesleği seçtiğini dile getiren Aydın, “Bu mesleğin hem sevabı çok, hem de başkalarının derdinle dertleniyorsun, empati ve insani değeriniz katmerleniyor, çevren genişliyor, ailen büyüyor. Her gittiğimiz yerde olumlu ve güzel şeylerin söylenmesi de mesleğimize olan tutkumuzu daha da artırıyor” dedi.

Aydın çifti, “Bu çok değerli ve kıymetli hediyeyi eyalet birliğimizden almak ve yaptığımız işlerin karşılığında takdir görüldüğünü bilmek bizleri çok mutlu etti” diyerek duygularını ifade etti.

Ercüment Aydın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor