’İyilik Yolunda Dünya Çocukları’ temalı resim yarışması ödül töreni yapıldı

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaleti Ostfildern beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Nuri Osmaniye Camii’nde ‘Dünya Göçmenler Günü’ münasebetiyle “İyilik Yolunda Dünya Çocukları” temalı resim yarışması yapıldı.

’İyilik Yolunda Dünya Çocukları’ temalı resim yarışması ödül töreni yapıldı

Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii’nde haftasonu Kur’an kurslarına devam eden 4-6, 7-9 ve 10-13 yaş grubu öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada; Melek Taha, Esad Eren, Dua Zahide Suygun, Semina Cansu Baran, Elif Rana Arlı ve Eda Elif Şahin isimli öğrenciler dereceye girdi.

Öğrenciler hayallerindeki dünya barışını resmetti

Öğrenciler ödüllerini Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii dernek başkanı Yaşar Genç ve din görevlileri Sırrı Küçük ve Sümeyye Türkarslan’ın elinden aldı.

Dünyada hızlı şekilde yer değişimi ve göç hareketlerinin yaşandığını söyleyen din görevlisi Sırrı Küçük, ‘Dünya Göçmenler Günü’ münasebetiyle “İyilik Yolunda Dünya Çocukları” temalı güne özel resim yarışması düzenlediklerini belirtti. Küçük, “Dünyadaki şiddetin, savaşın ve katliamların son bulmasını, bir damla gözyaşının akmamasını, herkesin barış ve huzur içerisinde yaşamasına diliyorum” dedi.

Yarışma göçmenler hakkında toplumsal farkındalığın artırılması düşüncesiyle gerçekleştirildiğini söyleyen dernek başkanı Yaşar Genç de, “Göçmenlere yönelik daha önce pide, gıda, giyecek ve hijyen malzemeleri muhteva eden kampanyalar düzenledik. Onların yerine kendimizi koyduk. Teşkilat olarak bizler, anavatanından ayrılarak başka memleketlere göç etmek zorunda bırakılmış göçmenlerin, terör ve zulümden uzak, barış, huzur içinde hür ve özgür yaşadıkları bir dünya temenni ediyoruz” diye konuştu.

Törende, dereceye giren öğrencilere sırt çantası ve kırtasiye ürünlerinden oluşan hediyeler verildi.

Ercüment Aydın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı