Ünlü ressamların eserlerini tatlılarına çiziyor

Sırbistanlı grafik tasarımcısı Aleksic, yaptığı pastaların üzerine Van Gogh, Salvador Dali, Pablo Picasso ve Juan Miro gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerini çiziyor.

Ünlü ressamların eserlerini tatlılarına çiziyor

Sırbistanlı grafik tasarımcısı Sasa Aleksic, lise yıllarında yapmaya başladığı pasta ve değişik tatlı türlerini, üzerine çizdiği dünyaca ünlü ressamların eserleriyle süslüyor.

Adeta "tatlı sanatı" icra eden 23 yaşındaki Aleksic, yaptığı pasta ve muffinlerin üzerine Van Gogh'dan Salvador Dali'ye, Pablo Picasso'dan Juan Miro'ya, dünyaca ünlü ressamların eserlerini çiziyor.

Sırbistan'ın Novi Sad şehrindeki Şehir Müzesi'nde meraklı gözler karşısında "renkli" tatlılar yapan Aleksic, özellikle üzerinde Picasso, Dali, Miro ve Antoni Tepes'in eserlerinin bulunduğu pastasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Tatlı sevenlerin "yemeye kıyamadığı" pasta ve muffinleri 2015 yılında Belgrad'da düzenlenen bir yemek fuarında yapmaya başladığını anlatan Aleksic, "Fuarda, pastalarımın üzerine Van Gogh'un bir tablosunu resmetmiştim. Yaptığım bu şey, büyük ilgiyle karşılanmıştı." dedi.

Yine aynı fuarda yaptığı muffinleri de Van Gogh eserleriyle süslediğini dile getiren Aleksic, "Van Gogh'u seçtim çünkü bu şekilde bu tabloların daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlamayı hedefledim. Daha sonra tatlılarımı Gustav Klimt, Frida Kahlo ve Amedeo Modigliani'nin eserleriyle de süsledim." şeklinde konuştu.

Yaptığı tatlıları satmıyor

Aleksic, yaptığı tatlıları satmadığını vurgulayarak, bu yeteneğini sadece yemek fuarları ve pasta festivallerinde sergilediğini, ülkesi Sırbistan'da olduğu gibi bölge ülkelerinde de katıldığı etkinliklerde ilginç tatlılarıyla ödüller kazandığını söyledi.

Niş şehrindeki sanat fakültesinde yüksek lisansına devam eden ve aynı zamanda grafik tasarımcısı olarak çalışan Aleksic, boş vakitlerini hobi olarak yaptığı bu tatlılara ayırdığını ifade etti.

(AA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor