WEFA Arakan'da ihtiyaç sahiplerinin yanında

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Bangladeş'te mülteci kamplarında bulunan mültecilere gıda, giysi ve hijnenik paket yardımında bulundu. Bölgedeki kampları ziyaret eden ekip hayırseverlerin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

WEFA Arakan'da ihtiyaç sahiplerinin yanında

Arakan’daki zulümden kaçarak Bangladeş’in güneyine ulaşabilen muhtaç ve mağdurlara acil gıda yardımı dağıtımında bulunmak üzere 19 Aralık Salı günü bölgeye giden WEFA ekibi bir haftadır dağıtımlara devam ediyor.

Arakan'da bulunan WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu yaptıklara çalışmalara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Arakanlı mültecilere yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Salı günü ekibimizle bölgeye ulaştık. Karşılaştığımız manzara içler acısı. Evlerini, doğup büyüdüğü toprakları terketmek zorunda kalan bu insanlar burada yaşam mücadelesi veriyor. WEFA olarak bizler de burada bulunduğumuz zaman zarfında mülteci kardeşlerimize çeşitli yardımlarda bulunduk. Cox’Bazar’da bulunan Kutupalong büyük mülteci kampında bin adet gıda paketi ve bin adet kış paketi dağıttık. Dağıtımlarımız yine aynı şekilde Bangladeş’in güneyinde bulunan kaplarda da devam etti. 110 yağmurluk, bin 500 gıda paketi, bin 500 giysi ve bin 500 battaniye dağıtımından bulunduk. 280 yetime hijneik paket dağıttık. Bin 500 yetime içerisinde çikolata, şeker ve balonun bulunduğu hediye paketlerimizden verdik. Chittagong’da bulunan yetimhaneyi ziyaret edip oradaki 200 yetime giysi ve kırtasiye yardımında bulunduk. Yine aynı şekilde Dakka’da 32 yetime kırtasiye malzemeleri dağıttık. Bunun haricinde Arakan’dan kaçan mültecilerin ilk vardıkları bölgede yardım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Buraya gelen aileleri karşıladık ve onlara 'Kış Yardımı' kapsamında kaban ve battaniye dağıttık. Hayırseverlerin emanetlerini Arakan’da bulunan mültecilere ulaştırdık ve yarına kadar da ulaştırmaya devam edeceğiz.”
 

Kasım ayında yine Arakan’da bulunan WEFA ekibi oradaki mültecilere çeşitli yardımlarda bulunmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor