Düsseldorf DİTİB Merkez Camii’nde kurslara katılan 5-10 yaş grubu kız öğrencilerine yönelik İslam Dini‘nin kutsal mabedlerini maket olarak yapma etkinliği düzenlendi.

Büyük bir özen ve titizlikle Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa’nın maketlerini yapan minik yürekler böylelikle İslam Dini‘nin kutsal mabetlerini tanıma imkanı elde ettiler.

Öğrencilerin İslam Dini’nin kutsal mabetlerinin daha iyi anlaşılması için böyle bir etkinlik yaptıklarını belirten bayan din görevlisi Aycan Bellikli, „Yaptığımız etkinlik, öğrencilerin konuyu daha iyi anlayabilmesinin yanında onların sosyalleşmelerini sağlıyor. Kendi aralarında yapmış oldukları çalışmaları birbirlerine aktarırken, kendilerini ifade edebilme yeteneklerini de geliştirmiş oluyoruz” dedi.

Oldukça güzel maketlerin yapıldığını ve etkinliğe öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Bellikli, „Verdiğimiz din dersleri kapsamında önce Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa’nın maketini yaparak mescitlerimizi tanıttık. Buradaki amacımız çocuklarımızın el becerilerini geliştirerek dinimizin mabetlerini yakından tanımalarını sağlamaktır. Büyük bir zevkle geçen ders saatlerimizde çocuklarımız eğlenceli bir ortamda öğrenim görme fırsatını buluyorlar“ diye konuştu.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor