Avrupa, Özbekistan kelimesini daha çok duyacak

Özbekistan Dış Ülkelerle Etnik ve Dostane İlişkiler Komitesi ile Hollanda – Özbekistan Dostluk Vakfı UZNED arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Avrupa, Özbekistan kelimesini daha çok duyacak
Program Brüksel'deki Özbekistan Büyükelçiliği'nde gerçekleştirilen online törenle gerçekleştirildi. İmza törenine Komite Başkanı Rustam Kurbanov ve Komite Başkan Yardımcısı Valeriy Tyan katıldı. UZNED tarafında ise Başkan Dalya Çakar yeraldı.
ÖZBEKİSTAN’DA 130 MİLLET BARIŞ İÇİNDE YAŞIYOR
Komite Başkanı Rustam Kurbanov, Komitenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Bakanlar Kurulu bünyesinde hizmet veren komite etnik barış ve uyumu sağlamak için çalışıyor.Özbekistan'da 130'dan fazla millet ve 16 mezhep barış ve uyum içinde yaşıyor. Komitenin ülkedeki her milletten 153 kültür merkezinin faaliyetlerini destekliyor. Ayrıca Özbekistan ile bağlantılı dünyanın çeşitli ülkelerinde kurulan 53 dostluk derneğinin faaliyetleri de destekleniyor. Komitenin çalışmalarının bir diğer önemli alanı, yurt dışında yaşayan 10 milyondan fazla Özbekistan vatandaşı ile temasların geliştirilmesi.
 
101 ASKER ÇALIŞMASI ÖVÜLDÜ
Görüşmede Hollanda – Özbekistan Dostluk Vakfı’nın faaliyetlerine dikkat çekildi. Özbekistan'ın ulusal bayramlarının kutlanması, Sardoba Rezervuarı'ndaki trajediden etkilenen insanlara yapılan yardım ve özellikle Hollanda'da II.Dünya Savaşı’nda Nazilerin kurbanı olan 101 Özbek askerinin anısına yapılan çalışmaların takdir edildiği ifade edildi.
 
DOSTLUK GÜNÜNE DAVET EDİLDİ
UZNED yetkilileri ayrıca Özbekistan’da Temmuz ayında düzenlenecek "Halkın Dostluk Haftası"na davet edildi.
UZNED Başkanı Dalya Çakar, Özbekistan'ın hızlı gelişim yakından izlediklerini kaydetti.
Çakar, “Bugün imzalanan mutabakat, vakfımızın faaliyetlerini daha da genişletmeye hizmet edecek" dedi. Özbekistan'ı Avrupa'da daha geniş ölçekte tanıtmak istediklerini belirten Çakar, önemli bir işbirliği fırsatı yakaladıklarını söyledi.Görüşmenin sonunda ‘İşbirliği Metni’ imzalandı.,
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor