Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi

KRV Seçim Hakkı Girişimi Başkanı Bahattin Gemici: “SPD grubunun çifte vatandaşlık için sunduğu yasa teklifi KRV-Eyalet Meclis komisyonunda görüşülüyor. Konu, 12 Mayısta mecliste ele alınacakˮ

Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi

Almanya'nın Kuzey Ren vestfalya (KRV) Seçim Hakkı Girişimi Başkanı Bahattin Gemici, “CDU’nun Başbakan adayı sayın Armin Laschet 12 Mayısta KRV-Eyalet Meclisinde ele alınacak olan çifte vatandaşlık yasına destek olursa Türklerin gönlünü kazanır, bu da seçim sonuçlarına yansırˮ dedi. 


   Çifte vatandaşlığın “sadakat sorunuˮ yaratacağı konusundaki endişelerin yersiz olduğunu bu tartışmaların yabancı düşmanı partilerin ekmeğine yağ sürdüğünü belirten Gemici, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
   “Çifte vatandaşlığın kabulü, çoğulcu ve demokratik toplumda göçmenlerin politik yaşama katılmalarını, toplumla kaynaşmalarını sağlayacak; yurttaşlarımızın bu ülkedeki statülerini güçlendirecek, sosyal hakları güvence altına alacak; şans eşitliğinin ve barış içinde birarada yaşamanın kapılarını açacaktır. 
   Çifte vatandaşlık sayesinde yurttaşlarımız seçme ve seçilme hakkına sahip olacak, eyalet ve Federal Meclis’te temsil edilecektir. Böylece sesimizi duyurmak, sorunlarımıza çözüm bulmak mümkün olacaktır. Türk düşmanlığı yaparak oy avcılığı yapan aşırı sağcı partilerin ve ırkçı saldırıların önüne set çekilecektir. Devlet memuru olmak isteyen Türk gençlerinin önündeki engeller kalkacaktır. Çifte vatandaş olan yurttaşlarımız Türk- Alman dostluğuna, turizme ve ekonomiye önemli katkılar yapacaklardır. 
   Almanya’ya Türk işgücü göçünün 60. yılında tanınacak bu hak, toplumumuz tarafından emeğe saygı, takdir edilme ve kabullenme olarak değerlendirilecektir. Bu hak sadece 1. nesil için değil, tüm yurttaşlarımız için geçerli olmalıdır. Hâlen Almanya’da yaşayan 50’den fazla ülke vatandaşı çifte vatandaş konumundadır.ˮ 


   Seçim Hakkı Gişimi Başkanı Gemici, “Yurttaşlarımız ve derneklerimiz bu hafta komisyona ve parti yetkililerine mektup ya da e-posta göndererek çalışmaları olumlu yönde etkileyebilirˮ dedi.


   Mektup yazılacak adresler şöyle: 
Integrationsausschussvorsitzende: Frau Margret Vosseler-Deppe  Margret.Vosseler-Deppe@landtag.nrw.de Landtagspräsident: Andre Kuper: Praesident@landtag.nrw.de , Integrationspolitischer Sprecher der FDP-Fraktion: Stefan Lenzen Stefan.Lenzen@landtag.nrw.de ,  Ministerpräsident: Armin Laschet,  ministerpraesident@stk.nrw.de, 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor