Ana sayfa Uncategorized Yurtdışında yaşayanlara Türkiye’de gayrimenkul yatırımı imkanı

Yurtdışında yaşayanlara Türkiye’de gayrimenkul yatırımı imkanı

1746
0

Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak için en ideal ve en kazançlı ülkeler arasında yer alırken, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin birikimlerini değerlendirmek için Türkiye pazarını yakından takip etmesi dikkati çekiyor.  

Türkiye’de döviz kurlarının tarihi seviyelere çıkması birikimlerini Türkiye’de gayrimenkulde değerlendirmeye çalışan Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin sayısını artırırken, karşılaşılan zorlukları teknoloji odaklı çözmeye çalışan start-uplar da doğuyor. 

Emlak24.com, (E24) başta Almanya olmak üzere Batı Avrupa’da yaşayan ve birikimlerini Türkiye’de gayrimenkulle değerlendirmek isteyen gurbetçilerin çözüm ortağı olmak istiyor. 

Gayrimenkul yatırımı danışmanlığı hizmeti sunan Emlak24.com’un kurucusu ve Üst Yöneticisi Doğan Gündoğdu, E24, Almanya‘da yetişmiş, Türkiye‘de emlak ve buna bağlı hizmetlerin alımındaki zorlukları deneyimlemiş uzman ekip tarafından yönetilen bir Proph-Tech start-up girişimi olarak tanımlıyor. 

Batı Avrupa’dan Türkiye’de emlak sektöründe yatırım yapmak isteyenlere “üç adımda” hizmet verdiklerini belirten Gündoğdu, “E24’ün öncelikleri arasında, emlak edinimi ve bu süreçte yaşanan sorunlara Avrupa kalite standartlarında çözüm getirmektir.” değerlendirmesinde bulundu.  

Başta Almanya olmak üzere Batı Avrupa’da yaşayan Türkler ve yabancılara yönelik emlak hizmetleri ile sektöründe önemli bir boşluğu doldurduklarını anlatan Gündoğdu, şöyle devam etti:
“Türkiye’de emlak satın alımı, satış süreci ve satıştan sonraki yönetimi aşamalarındaki hizmetlerin güven içinde sunulmasında, geliştirdiğimiz teknoloji ile uçtan uca destek veren sağlıyoruz. Finansman desteğini de bu bağlamda değerlendiriliyoruz.

Türkiye’den emlak satın almak isteyen ve gitmek için zamanı olmayanlara, Türkiye‘ye gitmeden hukuk danışmanlığından piyasa danışmanlığına kadar ağımızla anavatanda emlak sahibi yapıyoruz.

Türkiye’de sadece sertifikalı uzman ve şirketlerle çalışıyoruz
Alinacak veya satilacak ürün ve hizmetin analize ettirip doğruluyoruz
Alim ve satim önce Bilirkisi ile Degerleme Raporunu cikariyoruz.
Finansman gerekiyorsa yerinden destek sagliyoruz.”

Gündoğdu, sadece sertifikalı, alanında uzman şirket ve profesyonellerle çalıştıklarının altını çizerek, emlak ve hizmetin müşteri lehine doğru fiyattan alınmasını sağladıklarını vurguladı. 

Alış veya satıştan önce 24 saatte değerlendirme raporu hazırladıklarını belirten Gündoğdu, böylece gurbetçiler için en doğru fiyatı tespit ettiklerini dile getirdi. 

Gündoğdu, “Türkiye’de emlak piyasasındaki fiyatlama sıkıntısı göz önünde bulundurulduğunda bunun önemli bir hizmet olduğu açıktır. Emlak ve hizmetin alımında hukuki destek sağlayarak ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesini temin ediyoruz. Emlak24.com kısa sürede Alman medya devlerinden Ströer Media’nın ilgisini cekti ve ortak olmasını sağlarken ayni süreçte projeyi bastan beri destekleyen Dr. Werner Hane ortak durumda. Gecen yıl Covid-19 dönemine rağmen NRW Bank ile imzalanan niyet anlaşması ile proje yakin yıllarda tüm Almanya ve Bati Avrupada Türklerin yoğun olduğu ülkelerde bayilik üzerinden yapılanmayı planlıyor.” dedi.

Ümit YETKİN / KÖLN

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here