Ana sayfa Uncategorized DİTİB, Ukrayna savaşı mağdurları için yardım kampanyası başlattı

DİTİB, Ukrayna savaşı mağdurları için yardım kampanyası başlattı

999
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya geneli teşkilatlarına bir çağrı yaparak savaş mağduru Ukrayna halkı için yardım kampanyası başlattı.

DİTİB’den yapılan yazılı açıklamada, yaşanan felaketin mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak amacıyla bir yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Savaş mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak ve Ukrayna halkının yanında olmak amacıyla Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) teşkilatı olarak yardım kampanyası başlatıldığını belirten DİTİB Genel Başkan Kazım Türkmen, “Çatışmalar, işgaller ve savaşlar hiçbir zaman insanlığa huzur getirmemiş; geride sadece kan, gözyaşı ve yerle bir olmuş şehirler bırakmıştır. Üzülerek görüyoruz ki, son olarak Ukrayna’da meydana gelen savaş da, daha önce onlarcasına ve yüzlercesine şahit olduğumuz manzaraları yeniden dünya gündemine sokmuş ve insanlığın geleceği üzerinde kara bulutların dolaşmasına yol açmıştır. Yine masum ve mağdur milyonlarca insan, kadın- erkek, çoluk-çocuk, acımasız çatışmaların ortasında yaşam mücadelesi vermek zorunda bırakılmıştır.” dedi.

DİTİB’in dünyanın dört bir tarafına iyilik, huzur, barış ve kardeşlik taşıyan bir kuruluş olduğuna vurgu yapan Türkmen, savaş mağdurlarına sahip çıkmak, yaralarını sarabilmek adına DİTİB derneklerinin ve tüm hayırseverlerin bu kampanyaya da ellerinden gelen desteği esirgemeyeceklerine inandığını söyledi.

Türkmen, yardım çağrısına destek vermek isteyenlerin banka yoluyla Turkisch-Islamische Union adına açılan DE09502345000141430005 numaralı IBAN hesabına havale yapabileceğini belirtti.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here