Ana sayfa Uncategorized DİTİB gönüllülerinden Özbekistan’daki engelli ailelere Ramazan desteği

DİTİB gönüllülerinden Özbekistan’daki engelli ailelere Ramazan desteği

710
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB), “Sana ihtiyacı olan kardeşlerin var” temasıyla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürütütüğü Ramazan gıda yardımı kapsamında Semerkat’ta engelli cemiyetlerine destek oldu.

Özbekistan’ın Semerkant vilayetinde görme, işitme ve bedensel engellilere yönelik faaliyet gösteren cemiyet üyesi 500 aileye yardım kolisi gönüllüler tarafından ulaştırdı.

Cemiyetlerde düzenlenen yardım dağıtım kampanyasına, TDV Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Eğinç, DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Özbekistan eski Din Hizmetleri Müşaviri İbrahim Gemici, DİTİB temsilcileri ile engelli aileler katıldı.

Üç ayrı cemiyette ayrı ayrı düzenlenen yardım kolisi dağıtımında duygulu anlar yaşandı.

Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olduğunu ifade eden Gemici, “Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği teşkilatı olarak Ramazan‘da da manevi iklimini dünyanın dört bir yanında yaşatıyoruz. Ramazan ayı öncesi Almanya’daki hayırsever kardeşlerimiz Özbekistanlı kardeşlerinin yanında olmak için kampanyaya destek oldular. Bizler de bugün onların emanetlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu manada hamiyetperver bağışçılarımıza, cemaatimize teşekkür ediyor, hayırlarının kabulünü Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Özbekistan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here