Ana sayfa Uncategorized Almanya’da Kayseri mantısı dağıtıldı

Almanya’da Kayseri mantısı dağıtıldı

412
0

Öz Yufka’nin usta ellerinden çıkan ve özenle hazırlanan mantılar sabah saatlerinde pişirilerek Almanya nin Köln şehrinde sıcak ikram edildi. 

Köln merkez tren istasyonu ve Yurtsuzlar Evi Zollstock’da yardım derneği Merhaba & Mahlzeit e.V. ve Avrupa Kayersiler Birliği ile ihtiyaç sahiplerine “Kayseri Köln gününde” kayseri mantısı, Helva, Kahve ve türk siyah çayı her insana ikram edildi.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen Merhaba & Mahlzeit e.V. Genel Başkan Yardimcısı (aslen Tunuslu) Norman Saidi, yardım almanın ihtiyaç sahipleri için geçici bir mutluluk olduğunu dile getirerek, “Oysa vermek sonsuz mutluluğun anahtardır,” dedi

Bu insanlarda bu toplumun dışında degil, tam ortasında ve hepsinin bir hikayesi var. Hepimizin oldugu gibi. Onları dinlemek bile onlara yeni bir umut olduğunu bilin dedi Merhaba & Mahlzeit e.V. Yönetim üyesi Canan Durna.

Merhaba & Mahlzeit Yardım Derneğinin yöneticisi Tolga Özgül de hayırsever iş insanları ve yardımseverler sayesinde bu yardımları yapabildiklerini belirterek yardıma muhtaç insanlara el uzatmak isteyenlerin kendilerine ulaşabileceğini söyledi.

İnsanların soğuktan sokakta ölmemesi için mücadele ettiklerini vurgulayan Özgül, “Sponsorlarımız yiyecek, giyecek, hijyen malzemesi ve kıyafet gibi sokakta yaşayanların ihtiyaç duyabileceği malzemeleri temin ediyorlar. Bizler de gönüllüler olarak haftada birkaç kez insanlara yardımda bulunuyoruz. İyiliksever sponsorlar sayesinde bu yardımlarımızı elimizden geldiğince dağıtmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Merhaba & Mahlzeit Yönetim Üyesi Afganistan lı Susan Bonyad “Kendi aramızda bir motivasyonumuz var. Bizi en çok ayakta tutan bu işi karşılıksız, insanlik adına yapmamız.

Ana Yönetim de 5 Türk, 2 Tunuslu, 2 Afghan, 1 Pakistanlı ve 1 Lübnanli mevcut. Merhaba & Mahlzeit çeşitli milletler den insanlik icin köprü oluşturmak da. Üyelerimiz çoğunluk la bayan.

Köln şehrinde Fatma Kücük 2 ay dan beri aksiyonlari koordine ediyor.

Weil am Rhein şehrinde Merhaba & Mahlzeit Yönetim Üyesi (Pakistanlı) Ahsen Kurt Bashir ve ekibi İsvicre sınırında Çikolata dagitdi.

Bonn şehrinde Susan Bonyad (Afghanistanlı Bayan) iki Yönetim Üyemiz ve Mohamad Hussein (Lübnanlı) Bonn şehrinde Seymens Torten Boutique in hazırladı 80 pogca ve 80 Ayran sokak da yaşayan insanlara dagitdi. Ve Mülteci Evinde çocuklara kitap, çikolata ve oyuncak dagitdi.

Münster şehrinde Melek Ayar ye ekibi Bremer meydanında sokakta yaşayan insanlara sıcak çorba ve kahve ikram etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here