Ana sayfa Uncategorized Württemberg’de “CUP 2023 Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası”na yoğun ilgi

Württemberg’de “CUP 2023 Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası”na yoğun ilgi

210
0

Württemberg eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesinde eyalet birliği tarafından ‘Spor Kardeşliktir’ sloganı ile ilki düzenlenen DİTİB CUP 2023 Futbol Turnuvası’na ilgi ve katılım büyük oldu.

Ludwigsburg Panorama Stadyumu’nda gerçekleşen 1. DİTİB CUP 2023 Futbol Turnuvası’na 40 futbol takımı iştirak etti.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen 500’ün üzerinde sporseverin yoğun ilgi gösterdiği 1. DİTİB CUP 2023 Futbol Turnuvası’na Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak, Baden-Württemberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fetih Mermer ve Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi’nin yanı sıra cami derneklerinin ve futbol takımlarının yöneticileri katıldı.

Dustluk kazansın

Müsabaka öncesi DİTİB CUP 2023 Futbol Turnuvası’na iştirak eden takımları kutlayan Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak, böyle bir etkinliğin yapılmasından dolayı DİTİB Eyalet Birliği’ne teşekkür ederek, gelecek yıllarda da turnuvanın davem etmesi temennisinde bulundu. Koçak, “Organizasyon çok güzel, çok güzel bir emek sarf edilmiş. Turnuvada en önemlisi dustluk kazansın” dedi.

DİTİB Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi, Başkonsolos Koçak’a günün anısına çiçek ve madalya hediye etti.

Turnuva Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak’ın başlama vuruşuyla start aldı.

Gün boyu devam eden karşılaşmalarda tüm takım performanslarının en üst seviyede sergilendiği ve centilmen bir havanın hâkim olduğu futbol turnuvasında, DİTİB cami dernekleri futbol takımlarından Renningen birinciliği, Vaihingen Enz ikinciliği ve Urbach ise üçüncülüğü elde etti.

40 futbol takımı ve 400’e yakın sporcunun kıyasıya mücadele ettiği 1. DİTİB CUP 2023 Futbol Turnuvası’nda dostluk kazandı. Turnuva sonunda kupa ve madalya seremonisinin ardından büyük aile fotoğrafı çekildi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here