Ana sayfa Uncategorized Bonn Merkez Camii’nde Engelli Dayanışması

Bonn Merkez Camii’nde Engelli Dayanışması

172
0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Bonn şehrinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii’nde “Engelsiz Cami” buluşması düzenlendi.

Bonn DİTİB Merkez Camii ev sahipliğinde “Engelleri Aşalım Camide Buluşalım” temasıyla düzenlenen etkinlik çok sayıda engelli ailesinin katılımıyla gerçekleşti.

Engellilere ve ailelerine manevi destek ve rehberlik amacıyla düzenlenen etkinlik Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

‘Engelsiz Cami’ buluşmasıyla birlikte güçleniyoruz

Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Engelliliğin bir tercih olmadığını ve herkesin bir engelli adayı olduğunu” vurgulayarak, engellilerin karşılaştığı zorlukların ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti.

Kara ayrıca, “Engellilerin Allah’ın birer ayeti olduğunu ve onları manevi olarak büyük müjdeler beklediklerini” ifade etti. Engellilerin, ailelerinin ve toplumun karşılıklı olarak birbirleriyle imtihan edildiğini vurgulayan Kara, bu konuda herkesin üzerine sorumluluklar düştüğünü ve empati yapmanın önemine değindi.

Etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ile devam etti. Program, katılımcılara çiçeklerin takdim edilmesi ve yapılan ikramla sona erdi.

Engelli ve ailelerine yönelik gerçekleştirilen etkinlik, toplumda farkındalık oluşturmanın yanı sıra birlik ve dayanışma duygularını kuvvetlendirmek amacıyla düzenlendi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here