Ana sayfa Uncategorized DİTİB, Karadeniz bölgesi sel felaketi için yardım kampanyası başlattı

DİTİB, Karadeniz bölgesi sel felaketi için yardım kampanyası başlattı

1323
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya’nın ardından, Karadeniz bölgesinde Kastamonu, Bartın ve Sinop şehirlerinde meydana gelen sel felaketi mağdurları için yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyasıyla ilgili bir açıklama yapan DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, DİTİB teşkilatı olarak Amanya’nın Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde meydana gelen sel felaketinin ardından Türkiye’deki orman yangınları için yardım ve dayanışma kampanyaları açtıklarını söyledi.

Son günlerde Orta ve Batı Karadeniz bölgesinde birçok şehri içine alan büyük bir sel felaketi yaşandığına dikkat çeken Dilek, sel mağdurlarının acı ve üzüntülerinin paylaşılması amacıyla da Almanya genelinde başlatılan bağış kampanyasına hayırseverlerin destek vermesi çağrısında bulundu.

Yaşanan felakette onlarca insanın hayatını kaybettiğini, pek çok insanın kaybolup, çok sayıda ev, işyeri, ilçe, kasaba ve köylerin büyük bir yıkıma maruz kaldığını söyleyen Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek; “Sel felaketinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve milletimize başsağlığı diliyorum. Cenab-ı Hakk arazî ve semavî bütün afet ve musibetlerden cümlemizi ve tüm insanlık ailesini emin ve muhafaza buyursun.” ifadelerini kullandı.

Dilek, gönüllülük esasına bağlı kampanyaya destek vermek isteyenlerin www.ditib.de adresi üzerinden veya banka yoluyla Turkisch-Islamische Union adına açılan DE95 5023 4500 0141 4300 09 numaralı IBAN hesabına havale yapabileceğini belirtti.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here