Ana sayfa Uncategorized Öğrencilerden “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinliği

Öğrencilerden “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinliği

926
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Dortmund Merkez Camii’nde “Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.  

Programa, Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür ve Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın yanı sıra, veliler ile Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencileri katıldı.

Etkinlikte Kur’an kurslarında öğrenim gören öğrenciler tarafından, Kur’an-ı Kerim, salavat, şiir, ilahiler okundu, Peygamber Efendimizin hayatından örnekler anlatıldı.

Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür yaptığı selamlama konuşmasında, başta öğrenci ve veliler olmak üzere, dernek yönetimine ve programın hazırlanmasında emeği geçen Dortmund Merkez Camii din görevlileri Ali Akgün, Ayşe İmamoğlu ile fahri görevlileri Şerife Kartal ve Emine Akgün’e teşekkür etti.

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’den misafir konuşmacı olarak katılan Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım, öğrencilere Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatından örnekler vererek, O’nun örnek ahlakını anlattı.

Pandemi kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen etkinlik, sinevizyon gösterimi, gül takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here