Ana sayfa Uncategorized Nienburg Belediye Başkanı Jan Wendorf’a anlamlı ziyaret

Nienburg Belediye Başkanı Jan Wendorf’a anlamlı ziyaret

725
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Nienburg Ulu Camii yöneticileri şehrin belediye başkanına nezaket ziyaretinde bulundu.

Nienburg DİTİB Ulu Camii dernek başkanı Sezgin Bakal, din görevlisi Adem Açıkgöz, başkan yardımcısı Hamiye Bakal, kadınlar kolu başkanı Macide Baykuş’tan oluşan heyet, yerel seçimde Nienburg belediye başkanlığına seçilen Jan Wendorf’u makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında karşılıklı sohbet ve fikir alışverişi şeklinde gerçekleşen ziyarette Bakal, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yeni dönemde de işbirliğini sürdürmek arzusunda olduklarını vurgulayan Bakal, “Derneğimizin kuruluşundan bu güne komşularımızla ve şehir sakinleriyle iyi ilişkiler içerisinde faaliyetlerini yürütmektedir. DİTİB, bugüne kadar olduğu gibi toplumda barış, huzur, güven ve kardeşlik içerisinde yaşamak adına üzerine düşeni yapan bir teşkilattır. Bu manada bir önceki belediye başkanımız ile uyum içerisinde çalışmalarımızı yürüttük. Bize desteklerini esirgemeyen eski belediye başkanımıza teşekkür ediyor, size de yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Birlikte güzel bir dönem geçireceğimize inanıyor, sizi aramızda görmek ve camimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.

Nienburg Belediye Başkanı Jan Wendorf, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, dernek başkanı Sezgin Bakal ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Caminin çalışmalarını yakinen takip ettiğini, memnuniyet verici faaliyetlerin yürütüldüğünü söyleyen Başkan Wendorf, kısa zamanda camiyi ziyaret sözü verdi. Başkan Wendorf, bundan sonra da bu ziyaretlerin karşılıklı sürdürülmesi temennisinde bulunuldu.

Belediye başkanına gösterdiği misafirperverlikten ötürü teşekkür eden dernek başkanı Bakal günün anısına belediye başkanı Wendorf’a bir buket çiçek takdim etti.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here