Ana sayfa Uncategorized Çaykara Belediye Başkanı Tok, DİTİB’i ziyaret etti

Çaykara Belediye Başkanı Tok, DİTİB’i ziyaret etti

803
0

Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun davetlisi olarak Almanya’ya gelen Trabzon’un Çaykara ilçe Belediye Başkanı Hanefi Tok, genel merkezi Köln şehrinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği‘ni (DİTİB) ziyaret etti.

Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Altınışık ve Yönetim Kurulu Üyesi Metin Töman’ın eşlik ettiği ziyarette Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral tarafından karşılandı.

Genel Başkan Yardımcısı Dilek, DİTİB teşkilatının Almanya genelinde yürüttüğü çalışmalar hakkında Başkan Tok’a bilgi verdi. Ardından DİTİB hizmet birimlerini gezen Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’i de makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

DİTİB Merkez Camii’ni gezen Başkan Tok, caminin temelinin atılmasından bitimine kadar gelinen süreci medyadan takip ettiğini söyledi. Tok, Almanya’da böyle bir şahaserin yapılmış olmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, Alman yerel yönetimlerinin hoşgörü ve anlayışları için teşekkürlerini dile getirdi.

Saarland eyaleti Braunhausen’deki etkinliklere katılan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, ardından Avrupa Taşkıran ve Çevresi Birliği ile Uzungöl Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret ederek, hemşehrileriyle bir araya geldi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here