Ana sayfa Uncategorized Köln’de Kur’an bülbülleri yarıştı

Köln’de Kur’an bülbülleri yarıştı

490
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından düzenlenen “22. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasının Almanya finalinde büyük heyecan yaşandı.

Hafta sonu düzenlenen “22. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın Almanya finalinde, 13 eyaletin bölge birincisi Kur’an bülbülleri yarıştı.

Köln DİTİB Genel Merkez’de gerçekleşen “22. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın Almanya finaline, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, eyalet dini danışma kurulu başkanları, DİTİB yönetim kurulu üyeleri, din görevlileri, dernek yöneticileri, öğrenci velileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kız ve erkek öğrenciler için ayrı kategorilerde bölge birincilerinin kıyasıya yarıştığı ve Kur’an bülbüllerinin bütün marifetlerini sergilediği yarışmada, erkekler kategorisinde Münih bölgesinden Burak Durkaya ve kızlar katogorisinde ise Mainz bölgesinden Fatıma Zamiri birinciliği elde etti.

Erkekler kategorisinde yarışmanın ikinciliğini Düsseldorf bölgesinden Mehmet Akif Kader alırken, üçüncülüğü ise Mainz bölgesinden Ubeyd Öztürk ve Stuttgart bölgesinden Mustafa Enes Erdem paylaştı. Kızlar kategorisinde de Köln bölgesinden Asya Dua Tekercibaşı ikinciliği, Frankfurt bölgesinden Sinem Çoban da üçüncülüğü elde etti.

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen belge takdimi öncesi konuşma yaparak, yarışmacı öğrencileri gayretlerinden ötürü kutladı.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasını, Kur’an eğitimine teşvik etmek amacıyla düzenlediklerini ifade eden Türkmen, “’Ezanı Güzel Okuma, Güzel Hutbe Okuma, Temel Dini Bilgiler ve Genel Kültür’ yarışmaların ardından bu yılın son final yarışmasını gerçekleştirdik.Yarışmacılarımızın hepsi başarılılar, güzel hazırlanmışlar, her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Böyle evlat yetiştirdikleri için anne ve babaları, din görevlisi arkadaşlarımı, dernek yöneticilerimizi ve emeği geçen bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.

Kız ve erkek kategorisinde “22. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Almanya finali, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’in, yarışmaya katılanlara ve dereceye giren yarışmacılara hediye ve ödüllerini takdim etmesinin ardından, toplu fotoğraf alımı ile sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here