Ana sayfa Uncategorized Kur’an kursu muhteşem “Hüsn-ü Hâtîme” finali ile sona erdi

Kur’an kursu muhteşem “Hüsn-ü Hâtîme” finali ile sona erdi

404
0

Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanlığı tarafından “Hüsn-ü Hâtîme“ adı altında Kur’an kursları kapanış programı düzenlendi.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle, Köln bölgesi DİTİB cami derneklerinin katılımıyla düzenlenen kapanış programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Köln DİTİB Merkez Camii’nde gerçekleştirilen Hüsn-ü Hâtîme programında, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral, Köln Eyalet Bölge Birliği Başkanı Adem Onur, Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş’un yanı sıra kurslara katılan öğrenciler, veliler, din görevlileri ve dernek yöneticileri bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Hüsn-ü Hâtîme adı altında ilk defa düzenlenen programın hazırlanmasında emek veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim böyle güzel günlerde bizleri buluştursun. Hayırda ve iyilikte bizleri yarıştırsın ve birleştirsin. Amacımız, Allah rızasına uygun nesiller yetiştirmektir. Bu manada Köln bölgesi cami derneklerimizin Kur’an kurslarımızda eğitim gören çocuklarımız başta olmak üzere velilerimize ve onları yetiştiren din görevlilerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Çoşkulu bir programda bulunmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Kur’an kurslarının dini ve manevi değerlerin kazandırılmasında önemli bir yere sahip olduğunu ve çocukların ahlaki eğitimine büyük katkı sağladığını söyledi.

Türkmen, “Eğitim faaliyetimizde iki önemli kavram oluştu. Eğitim hayatına bed-i besmele ile başlıyoruz, biterken de güzel bir son anlamına gelen Hüsn-ü Hâtîme ile sonlandırıyoruz. Bu hizmetlerin başarı ve bereket getirmesini diliyorum“ diye konuştu.

Hüsn-ü Hâtîme programında Kur’an kursu öğrencileri, okudukları ilahi, şiir, hadis ve naatlarla katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşattı. Ayrıca programda hafız adayı öğrencilerin sunumu ve tiyatro gösterimi de büyük beğeni aldı.

Duygu dolu anların yaşandığı kapanış programı belge takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.

Ayrıca hafta sonu Köln DİTİB Merkez Camii Kur’an kursuna devam eden 460 öğrenci için karne merasimi düzenlendi. Merasimde öğrencilere karneleri dağıtılırken, sevinçlerine ortak olundu. Öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel gösteriler, büyük beğeni toplarken, veliler de coşku dolu anlar yaşadı.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here