Ana sayfa Uncategorized DİTİB gönüllü kadın üyelerinden huzurevine bayram ziyareti

DİTİB gönüllü kadın üyelerinden huzurevine bayram ziyareti

181
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Dortmund- Eving Selimiye Camii’nin kadınlar kolu, Kurban Bayramı münasebetiyle Alman komşularına sürpriz bir bayramlaşma programı düzenledi.

Dortmund Bölgesi DİTİB Cami dernekler koordinatörü Hacer Yılmaz’ın öncülüğünde Dortmund-Eving DİTİB Selimiye ve Merkez Camii kadınlar kolu başkan ve üyelerinden oluşan heyet, bayramın son gününde şehrinde hizmet veren huzurevini ziyaret etti.

Bayramların birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma duygularının geliştiği, hatırlayarak gönül alma günleri olduğunu belirten heyet, bu duyguları huzurevi sakinleri ile paylaştı.

Kurban Bayramı münasebetiyle Dortmund Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren huzurevi ziyaretinde duygulu anlar yaşandı.

Sıcak ve samimi ortamda yapılan sohbetin ardından, DİTİB heyeti huzurevi sakinlerine sağlık, sıhhat diledi ve günün anısına gül ile bayrama özel hazırlanan hediyelerin takdiminden sonra huzurevinden ayrıldı.

Huzurevi sakinleri böylesi özel günde yapılan ziyaretten çok mutlu olduklarını belirterek, DİTİB kadınlar kolu heyetine teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dortmund Bölgesi DİTİB Cami dernekler koordinatörü Hacer Yılmaz, “Böylesine anlamlı bir günde şehrimizdeki huzurevinde yaşayan büyüklerimizle bir arada olmak istedik. Hem duygu dolu bir gün yaşadık, hem de onlarla doyasıya sohbet etme imkanı bulduk. Onların sevincini hissetmek bizlere de huzur kattı. Sevindirme dugusu bambaşka birşey, küçüçük bir sevgiye ve dokunuşa ihtiyaçları olduklarını biliyorduk, gerçekten bayram tadında bir ziyaret gerçekleştirdik“ diye konuştu.

Huzurevi yöneticilerine imkan sağladığı için teşekkür eden Yılmaz, bugün olduğu gibi her zaman huzurevi sakinleriyle birlikte olmaya devam edeceklerini söyledi.  

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here