Ana sayfa Uncategorized DİTİB’den gönüllü kadınlara özverili hizmetlerinden ‘Teşekkür’

DİTİB’den gönüllü kadınlara özverili hizmetlerinden ‘Teşekkür’

156
0

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Essen şehrinin Altenessen beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yeni Camii’nde gönüllü kadınlara cami bünyesinde yapılan hizmetlere özverili katkıları nedeniyle teşekkür ve onore etmek için özel bir program düzenledi.

Altenessen DİTİB Yeni Camii kadın kolu başkanı Latife Fidan tarafından düzenlenen programda caminin kuruluşundan bugüne gelinceye kadar tüm çalışmalarımıza maddi ve manevi katkı sunan gönüllü kadın üyelere plaket takdim edildi.

Dernek Başkanı Muharrem Yılmaz, Altenessen DİTİB Yeni Camii’nin kuruluşundan bugüne kadar kadınların samimi ve özverili emeklerinin takdire şayan olduğunu söyledi. Yılmaz, cami etkinliklerinden, Ramazan iftar programlarına, eğitim faaliyetlerinden yardım kampanyalarına kadar her alanda gönüllü kadın üyelerin, özverili çalışmaları ile bugünlere gelmede belirleyici etken olduklarını ifade ederek,, teşekkür etti.

Caminin gönüllü kadın üyeleri de kendileri için düzenlenen bu özel programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Camilerinde gönüllü olarak çalışan kadın üyelerden 65 yaşındaki Birgül Gerim ile Döndü Azak, plaket takdiminde mutluluklarını ve sevinçlerini paylaşarak, “Allah yolunda Allah rızası için yapılan tüm hayırlı hizmetlerde biz gönüllü olarak varız ve buradayız” ifadelerini kullandılar.

Kadın Kolu Başkanı Latife Fidan da, seve seve gönüllü olarak camilerine hizmet ettiklerini söyledi. Bu programla kadın üyelerimizin gönüllerine dokunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek dernek başkanı Muharrem Yılmaz’a, başkan yardımcısı Burak Kıyırlı’ya ve yönetim kuruluna destekleri için teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here