Ana sayfa Uncategorized DİTİB’in “Türkiye Depremi Yardım Kampanyası” 3,5 milyon Euro’yu aştı

DİTİB’in “Türkiye Depremi Yardım Kampanyası” 3,5 milyon Euro’yu aştı

486
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), merkez üssü Kahramanmaraş olan Hatay, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis gibi birçok çevre il, ilçe ve köylerde depremlerden etkilenenler için Almanya genelinde düzenlediği yardım kampanyasında bir günde yapılan yardım miktarının 3,5 milyon Euro’yu aştığını açıkladı.

Kampanya ile ilgili açıklama yapan DİTİB Genel Başkan Vekili Abdurrahman Atasoy, Almanya DİTİB camiası, oluşan yaraları sarmak maksadıyla yardım kampanyası başlatıldığını ve kampanyaya bir günde yapılan yardım miktarının 3,5 milyon Euro’yu aştığını vurgulandı.

Türkiye için yardım kampanyasının devam ettiğini söyleyen Atasoy, 10 Şubat 2023 Cuma günü de Almanya genelindeki tüm cami derneklerinde sergi usulü nakdi yardım toplanacağını ifade etti.

DİTİB Genel Merkezi tarafından yardımların dağıtılması amacıyla öncü bir ekip oluşturularak Türkiye Diyanet Vakfı’nın çalışmalarına destek verileceğini belirten Atasoy, “Deprem bölgesinde ortak paydaşımız olan Diyanet Vakfı ve ilgili kanallar ile koordine edilen yardım koordinasyon merkezleri bulunmaktadır. Bu süreçte para yardımı dışında toplanan yardımların yerelde organizasyonu zorlaştırdığı bilgisi yetkililer tarafından ifade edilmektedir. Deprem bölgesinde ihtiyaç olan her türlü malzeme yetkililer tarafından tedarik edilebilmekte ve hızlıca depremzedelere ulaştırılabilmektedir. Burada toplanan malzemelerin kalite standartları ve ulaşım zorlukları olması hasebiyle bu tür yardımlar elde kalmakta, ulaştırılması zor olmakta ve deprem bölgesindeki işleyişi zorlaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasına destek veren gönlü güzel âlicenap DİTİB cemaatine ve hayırsevere teşekkür eden Atasoy, gönüllülük esasına bağlı kampanyaya destek vermek isteyenlerin https://www.ditib.de/spende/deprem/index.html web adresi üzerinden veya banka yoluyla Turkisch-Islamische Union adına açılan DE95 5023 4500 0141 4300 09 numaralı IBAN hesabına havale yapılabileceğini ifade etti.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here