Ana sayfa Uncategorized Maulbronn’da caminin önüne Kur’an-ı Kerim yakılarak atıldı

Maulbronn’da caminin önüne Kur’an-ı Kerim yakılarak atıldı

248
0

Baden-Württemberg eyaleti Maulbronn beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii’nin önüne Kur’an-ı Kerim yakılarak atıldı.

8 Temmuz gecesi saat 00:46 sularında anayol üzerinden seyir halindeki araçtan caminin önüne Kur’an-ı Kerim tutuşturularak fırlatıldı.

Maulbronn DİTİB Mimar Sinan Camii dernek başkan yardımcısı Osman Adıbelli, 8 Temmuz Cumartesi gecesi yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Hadise sonrası camimizin kamera kayıtlarına baktığımızda ana cadde üzerinde seyir halindeki araç içerisinden caminin önüne bir ateş kütlesinin atıldığını gördük. 04.45 sularında sabah namazına gelen cemaatimiz caminin giriş kısmında bunun yakılan bir Kur’an-ı Kerim olduğunu fark etti. Hemen camimizin din görevlisine ve dernek yönetimine bilgi verildi” dedi.

Adıbelli, “Kameralardan alınan görüntüler üzerinden caminin önüne gelen aracın farları kameraya çarpması sebebiyle ne plakası ne de saldırganların kaç kişiden oluştuğunu bilmiyoruz” diye konuştu.

Cami yönetimi saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Saldırıdan büyük üzüntü ve endişe duyduklarını dile getiren başkan yardımcısı Adıbelli, saldırı sonrası kamera kayıtları ve yakılan Kur’an-ı Kerim ile polise ihbarda bulunduklarını ve hukuki olarak işin takipçisi olacaklarını söyledi.

Olayla ilgili polis inceleme başlattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here