Ana sayfa Uncategorized Almanya’dan Mekke’ye yolculuk: İlk karşılama

Almanya’dan Mekke’ye yolculuk: İlk karşılama

256
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2023 Aralık Umre Organizasyonu kapsamında kutsal topraklara Almanya’dan giden ilk umre kafilesi, Mekke’ye ulaştı.

Mekke’nin Aziziye bölgesi Darül Hadi, Ruvad el-Menasik, Mizap Sabık otellerinde konaklayacak olan umrecilere otel lobisinde bir karşılama programı düzenlendi. Karşılamada umrecilere gül takdim edilerek, hurma ve zemzem ikramında bulunuldu.

2023 Aralık Umre Organizasyonu genel koordinatörleri ve Dini Danışma Kurulu Başkanları Ahmet Sinan Kara (Köln) ve Halil İbrahim Karaman (Essen) ile birlikteki merkez görevli ekibi, Mekke’ye gelen DİTİB’in ilk umre kafilesini karşıladı.

Mekke’ye Hoş Geldiniz

Genel koordinatörler, umrecilere hitaben, “Almanya’dan Mekke-i Mükerreme’ye, Beytullah’ın bulunduğu kutsal şehre hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Uzun yollardan kutsal topraklara geldiniz. Rabbim umrenizi mebrur, say’ınızı meşkur eylesin, amellerinizi ve dualarınızı makbul eylesin. Rabbim sağ-salim bir şekilde umre ibadetinizi yerine getirip, sevdiklerinize ve yuvanıza sağlıkla dönmenizi yüce Mevlamızın nasip eylesin. Almanya’dan siz değerli kardeşlerimizi kutsal topraklarda karşılamaktan da son derece mutluyuz, onurluyuz” ifadelerini kullandı.

Umreciler, karşılama programından dolayı memnuniyetlerini belirterek teşekkürlerini iletti. Bir süre otelde istirahat edecek olan umreciler, daha sonra Kabe’ye hareket ederek umre ziyaretini yapacaklar.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here