Ana sayfa Uncategorized DİTİB camilerinde “Mevlid-i Nebi” şiir ve resim yarışması

DİTİB camilerinde “Mevlid-i Nebi” şiir ve resim yarışması

227
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik şiir ve resim yarışması düzenlendi.

Çocukların gözünden “Mevlid-i Nebi”

Baden-Württemberg eyaleti Ostfildern Nuru Osmaniye Camii ve Kuzey Ren Vestfalya Duisburg Merkez Camii Kur’an Kursu öğrencileri arasında gerçekleştirilen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Şiir ve resim yarışması öğrencileri arasında büyük ilgi gördü.

Törende konuşan DİTİB Nuru Osmaniye Camii din görevlisi Seyfettin Erkan, “Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle öğrencilerimizin Peygamberimize olan sevgilerini ifade etmelerine imkan sunmak için şiir ve resim yarışması düzenledik. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Hem kendileri hem de biz mutlu olduk. Yarışmaya katılarak öğrenciler olmak üzere onları destekleyen velilerine teşekkür ediyorum” dedi.

DİTİB Nuru Osmaniye Camii dernek başkanı Yaşar Genç ve Duisburg Merkez Camii dernek başkanı Yusuf Aydın da, “Dinî ve kültürel değerlerin yaşatılmasına katkı sağlayan güzel bir etkinlik oldu. Başta din görevlileri olmak üzere, emeklerinden ötürü öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrenciler için “Ödül Takdim Töreni” düzenlendi.

Yarışmada yaş kategorilerine göre dereceye giren öğrencilerin şiir ve resimleri camide sergilendi.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here